اخبار, دکوراسیون

کدام پرده برای کجا مناسب است؟

دکوراسیون

راهنمای خرید پرده

سال‌هاست از عنصری به نام پرده‌ در فضاهای داخلی منزل استفاده می‌شود. البته بایستی گفت کاربرد این عنصر از گذشته تابه‌ حال کمی پیشرفت کرده است. پرده‌ در گذشته تنها برای محفوظ ماندن افراد خانه از گرما، سرما و حفظ حریم خصوصی آن‌ها بوده است.

امروزه از پرده علاوه بر استفاده های گفته‌شده برای تنظیم شدت نور و همچنین زیبایی داخلی محیط زندگی استفاده می‌شود. می‌توان گفت پرده‌ها در عصر حاضر، نقشی دکوراتیو به خود گرفته‌اند. درنتیجه بایستی زمان انتخاب آن‌ها توجه بیشتری کرد. اولین گام در انتخاب پرده این است که بدانید برای چه فضایی قرار است آن را تهیه کنید. بایستی نسبت به‌ شدت نور روزی که نیاز دارید جنس پارچه آن را انتخاب کنید.

دکوراسیون

پرده آشپزخانه

شما بایستی برای فضای آشپزخانه از پرده‌هایی که به‌ راحتی قابل شستشو هستند استفاده کنید. همچنین بهتر است آن‌ها توانایی عبور نور طبیعی را از خود داشته باشند تا بتوانید در طول روز به‌ راحتی کار پخت‌وپز را انجام دهید. به این منظور می‌توان از انواع پرده‌های شید یا کرکره‌ای استفاده کرد. این نوع از پرده بارنگ‌های متنوع و قیمت‌های متفاوت در بازار به فروش می‌رسد.

پرده پذیرایی

برای پرده پذیرایی که اغلب از هر چیزی در این قسمت خانه به چشم میاید و همچنین به‌عنوان عنصری تزیینی در اینجا کاربرد دارد، بهترین انتخاب این است که با توجه به سبک دکوراسیون منزلتان یکی از پارچه‌های شکیل و زیبا کثل مخمل، ساتن، حریر و … را انتخاب کنید. شما می‌توانید این پارچه‌ها را به‌تنهایی استفاده کنید یا اینکه برحسب سلیقه با تلفیقی از چند جنس پارچه با یکدیگر، پرده‌ای هماهنگ و برازنده منزلتان طراحی کنید.

پرده اتاق‌خواب

برای خواب‌ها بهتر است از پرده‌های اسپرت نخی یا انواع تور استفاده کنید. پارچه‌های نخی و کتان از تنوع بالایی در طرح و رنگ برخوردار هستند که معمولاً کمتر سلیقه‌ای آن‌ها را پسند نمی‌کنند. همچنین پارچه‌های تور با بافت‌های زیبا می‌تواند اتاق‌خواب شمارا رؤیایی‌تر و زیباتر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید