اتصالات, اخبار

کیت انشعاب فاضلاب با سیفون سه تکه پلیمری

کیت انشعاب فاضلاب با سیفون سه تکه پلیمری چیست؟

جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب از ساختمان ها همواره از مسائل مهم هر منطقه است؛ به همین دلیل مهندسان و کارشناسان به دنبال استفاده از مواد و مصالح مرغوب برای نصب در سیستم انتقال فاضلاب هستند. لوله و اتصالات پلی اتیلن در انواع و اقسام مختلف، با اندازه های متفاوت برای این کاربردها طراحی و تولید شده اند.علاوه بر لوله کاروگیت که مهم ترین لوله پلی اتیلن فاضلابی است، لوله و اتصالات PVC نیز به همین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. برای راه اندازی یک سیستم ساده انتقال فاضلاب از داخل یک ساختمان به خط لوله اصلی، نیاز به تجهیزاتی مانند لوله ها در ابعاد متفاوت، اتصالات مانند انشعاب گیرها و …، می باشد.یکی از اتصالاتی که در سیستم انتقال فاضلاب خانگی استفاده می شود، اتصالات پلیمری پلی پروپیلن (PP) است. محل قرارگیری اتصالات پلیمری، درست از منطقه تولید فاضلاب آغاز می شود و بنا بر نقشه ساختمان، تا خطوط فرعی یا اصلی ادامه پیدا می کند.سیفون پلیمری PP، به طور مستقیم به خروجی چاه فاضلاب در محل مورد نظر متصل می شود. سیفون سه تکه، از انتشار بوی بد فاضلاب به داخل فضای ساختمان جلوگیری می کند و اغلب دریچه ای دارد که می توان به راحتی داخل آن را بازدید کرد.

نحوه عملکرد:

شکل ظاهری سیفون پلیمری PP، یک اتصال زاویه دار (به صورت ۴۵ درجه) است که توسط سایر لوله های واسط، به لوله اصلی هدایت کننده فاضلاب متصل می شود. برای انشعاب گیری و اتصال دفع فاضلاب به لوله اصلی، از مجموعه ای از لوله و اتصالات پلیمری استفاده می شود. به مجموعه سیفون و اتصالات زانویی و انشعاب گیر رزوه ای در سیستم فاضلابی در اصطلاح “کیت انشعاب فاضلاب با سیفون سه تکه پلیمری” می گویند.در این سیستم، لوله اصلی معمولاً از جنس لوله کاروگیت است. سیفون به کار رفته نیز هم به صورت سه تکه و هم به صورت ۴ تکه می تواند استفاده شود. اتصال این چند قسمت به یکدیگر به حالت پوش فیت است و برای آب بندی آن از یک واشر استفاده می شود. به این روش، احتمال نشتی از سیستم عملاً نزدیک به صفر خواهد بود. سیفون های ۳ تکه نسبت به نوع ۴ تکه، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند؛ زیرا سیفون های سه تکه پلیمری، احتمال نشتی کمتری دارند.کیت انشعاب فاضلاب با سیفون سه تکه پلیمری، در برابر شکست و ترک خوردگی مقاوم است. در سیفون های سه تکه، به هیچ عنوان چربی، جرم و مواد رسوب دهنده تجمع پیدا نمی کنند. به دلیل اینکه این سیفون ها به حالت زاویه دار هستند، حشرات موذی راهی برای خروج از فاضلاب ندارند. از طرف دیگر، زاویه نصب این کیت را می توان به راحتی تغییر داد.

 

کیت انشعاب فاضلاب

مزایای کیت انشعاب فاضلاب

  • نصب سریع
  • نصب آسان
  • عدم نیازبه جوش و چسب
  • با دلیل داشتن سطح صیقلی و عدم رسوبگیری برای سیستم های فاضلاب شهری مناسب است
  • این سیستم دارای دریجه بازدید می باشد که به هنگام گرفتگی در لوله و اتصالات فاضلاب شهری شستشو و تمیز کاری براحتی امکان پذیر است.
  • در پوش پلاستیکی یا لاستیکی مقاوم در برابر خوردگی جهت جلوگیری از خروج بو گاز فاضلاب است
  • سیفون ها در سیستم فاضلاب جهت نگه داری مقدار کمی آب در خود بکار می روند و مانع ایجاد فشار منفی می شود ،که خود سبب جلوگیری از انتشار بوی فاضلاب در محیط داخل ساختمان می شود و محل نصب سیفون دقیقا پشت دیوار ساختمان می باشد.
  • این سیستم فاضلابی دارای طراحی مناسبی نسبت به سیستم های سنتی ست که همین امر منجر به سهولت در تمیز کاری و زدن واتر جت میشود،عدم تجمع رسوب در سیستم،خروج روان فاضلاب ،افت سرعت ناچیز می شود نگهداری آب تا ارتفاع مناسب جهت جلوگیری از فشار منفی و ایجاد بو در ساختمان
  • انشعابگیر در سیستم های فاضلاب شهری جهت گرفتن انشعاب از خط لوله اصلی استفاده می گردد که منجر به عدم برش مقطعی در لوله شده و به دلیل داشتن واشر آبندی بخوبی آبندی شده و بر روی لوله های بتنی کاروگیت پلی اتیلن و پلیکا قابل نصب است. نصب آن بسیار راحت و طراحی آن بسیار دقیق می باشد که در برابر بار های ترافیکی بسیار مقاوم است و از آببندی خارج نمیشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید