اتصالات, اخبار, لوله

لوله گازی چیست و چه کاربردی دارد؟(بخش اول)

لوله

لوله گازی چیست؟

لوله گازی لوله های فولادی یا پلی اتیلن مورد استفاده در خطوط انتقال گاز می باشد. مصرف لوله گازی در ساختمان های مسکونی، سوله های صنعتی، نیروگاه ها، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و غیره است. از این لوله ها برای لوله کشی سیستم های هوای فشرده و هیدرولیک نیز بهره بره می شود.

لوله

اقسام لوله گازی

لوله گازی یکی از پر فروش ترین لوله گازی ها در زمینه انتقال گازهای خانگی و کارخانجات صنعتی به شمار میروند و در شاخه های ۶ متری تولید و عرضه می گردند.

لوله گازی در دو نوع توکار و روکار جهت انجام کلیه پروژه های صنعتی و ساختمانی یکی از گزینه های مهم در زیر گروه اجرایی به حساب می آیند و متخصصین این امر یعنی کارفرمایان در پروژه های مختلف لوله گذاری چه لوله کشی شهری و چه صنعتی به نوع متریال مصرفی و استانداردها توجه می کنند.

لوله گازی

این لوله ها در انواع معمولی ( روکار ) و ( تو کار ) در شاخه های ۶ متری تولید و عرضه می گردند. لازم به ذکر است که لوله های گازی در شهرهای مختلف مانند تهران اهواز تبریز و سایر شهرهای دیگر به جهت سهولت در انجام پروژه تولید می گردند و صاحبین پروژه ها می توانند به راحتی پروژه های خود را تجهیز نمایند.

موارد استفاده از لوله گازی

لوله های گازی به جهت نوع مصرف در پروژه های گازرسانی که عمدتا گاز رسانی منازل مسکونی می باشد به دو دسته تو کار و روکار تقسیم میشوند که لوله های API گازی به جهت استحکام بالا و همچنین نوع استاندارد لوله به عنوان لوله تو کار و لوله های گازی از نوع معمولی جهت انشعابات داخل منازل و یا داخل کارخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند. نوع سایز و اندازه لوله های گازی بسته به نوع مصرف در پروژه میتواند متغییر باشد.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید