اتصالات, اخبار, لوله

درباره ی هند بوک لوله دو جداره کاروگیت چه می دانید؟

لوله کاروگیت

شیوه ی طراحی، نصب و اجرا لوله های دو جداره کاروگیت

هندبوک لوله کاروگیت، راهنما و دستورالعمل های اشخاص و مهندسینی است که به سراغ بهره گیری از لوله های کاروگیت در طرحهای خود هستند. در این هند بوک به تاریخچه پلی اتیلن و پیوندهای مولکولی، شناسایی لوله کاروگیت، شیوه ی نصب و مابقی دستورالعمل ها شامل شیوه های طراحی و چگونگی بررسی کیفیت پرداخته شده است. همینطور شیوه ی درست طرحریزی، نصب و دیگر توانایی های کاربردی لوله کاروگیت را جهت به کارگیری تعلیم داده شده است.
نکته : لوله کاروگیت به عنوان پراستفاده ترین لوله برای جمع کردن و منتقل کردن فاضلاب در ایران و دیگر نقاط دنیا مورد کاربرد قرار میگیرد. استاندارد بین المللی بر ساخته لوله کاروگیت با استقامت مکانیکی میان ۱۶ تا ۳۱٫۵ کیلیو نیوتن بر متر مربع تأکید دارد. در ایران لوله کاروگیت صددرصد بایستی ۳۱٫۵ کیلو نیوتن بر متر مربع دوام مکانیکی داشته باشد.همه ی بازرسان اصرار دارند استقامت مکانیکی لوله کاروگیت ساخته هر کمپانی در مرحله ی نخست بایستی حاوی استقامت مکانیکی ۳۱٫۵ کیلو نیوتن بر متر مربع باشد.

لوله

لوله های پلی اتیلن کاروگیت

در سری نوین ساخت لوله دو جداره کاروگیت بعد از صورت گرفتن تحقیق ها بسیار و اتکا بر علم مدیرها و بخش پژوهش و گسترش خود قادر بوده است که تغییرهای در قالب های کاروگیتور به وجود آورد که ماحصل آن لوله ای خیلی بادوام تر، مرغوب تر و با عمری طویل تر درقیاس با مابقی مدلها باشد. یک نوار حافظ برروی کوپلینگ لوله‌ دوجداره کاروگیت وجود دارد که این نوار در حالی که ساده است مثل کمربندی نگهدارنده کار می کند و جلوگیری از دوپهن شدن کوپلر در نقطه ی اتصال لوله ها به همدیگر شده و از رسوخ و بیرون ریختن سیال پیشگیری می کند. بیشترین نقص مابقی مدل های لوله کاروگیت در بازار خودهمین از بین رفتن و دوپهن شدن لوله ها در نقطه وصل شدن آن ها است که راندمان خط منتقل کردن سیال را به شکل زیادی کم خواهد کرد.

واشر آب بندی لوله کاروگیت

واشرهای آب بندی که جهت متصل کردن لوله‌های کاروگیت مصرف می‌شود مخصوصا جهت اینگونه لوله ها مدلسازی و ساخته شده است. نوع این واشرها از ماده های ویژه ای می باشد که دربرابر عامل های محیطی و استرس وارد شده دوام بسیار بالایی دارد. مابقی مزایای این واشرها چند لایه بودن آن است که موجب آب بندی شدن آنها می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید