اتصالات, اخبار, لوله

درباره اتصالات جوشی مانسمان چه می دانید؟

لوله

اتصالات جوشی مانسمان

منظور ار اتصالات مانسمان چیست ؟

منظور از اتصالات مانسمان یعنی این اتصالات از نوع بدو ن درز می باشد.

فرق  اتصالات مانسمان با اتصالات بدون درز چیست ؟

فرق اتصالات مانسمان با اتصالات بدون درز این است که اتصالات مانسمان لوله غلبی می باشد ولی اتصالات بدون درز ار نوع اتصالات کربن استیل است.

لوله

انواع لوله های گالوانیزه

لوله های گالوانیزه خود به دو دسته تقسیم می شوند : لوله های فولادی گالوانیزه و لوله های آهنی گالوانیزه این دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفید معروف هستند و عموماً بین این دو فرقی گذاشته نمی شود، در صورتیکه لوله های فولادی گالوانیزه در مقایسه با نوع آهنی آن سبک تر و براق تر هستند.

۱- لوله های فولادی گالوانیزه :

این نوع لوله ها گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای تهویه است. جنس این لوله ها از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگی ها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می کنند. این نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر می باشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می کنند.

۲- لوله های آهنی گالوانیزه :

جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه های درز جوش بهم جوش داده می شود و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو می برند. به همین علت آنها را لوله های با درز نیز می گویند. این نوع لوله ها از رنگ تیره و خاکستریشان شناخته می شوند و عموماً به دو صورت سبک و متوسط تولید می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید