اخبار, دکوراسیون

ویژگی های یک مبل خوب چیست؟

دکوراسیون

راهنمای خرید مبل راحتی

بیایید روراست باشیم، از آخرین باری که مبل خریدید چند سال است که می گذرد؟ قبل از اینکه خودمان بفهمیم یک دهه یا حتی بیشتر از خرید آن گذشته است، حتی اگر خرید آن به اسم خریدی موقت صورت گرفته باشد در آخر از اتاق نشیمن راهی اتاق خواب و زیرزمین می شود. برای خریدن این ماندنی ترین اثاث چیزهایی است که بایستی درباره دوام، عمق، حالت فنری و سبک پارچه آن اطلاع داشته باشیم. با چیدانه همراه باشید تا قبل از خرید با چیزهایی که بایستی درباره خرید مبل اطلاع داشته باشید آشنا شوید زیرا این خرید به قسمتی از زندگی شما تبدیل می شود.

دکوراسیون

مقاومت مبل

مبلی که انتخاب می‌کنید نبایستی زیاد سنگین باشد ولی سبک بودن بیش از اندازه هم نشانه جالبی نیست، مبلمان بسیار سبک نشان می دهند که در تولید آن از مواد اولیه بی کیفیت و چوب کم هزینه استفاده شده است. برای تست آن یک طرف مبل را بلند کنید و به آهستگی تکان دهید، اگر احساس ضعیف بودن یا لق زدن داشت آن را کنار بگذارید. فریم دونی مبلمان اهمیت زیادی دارد، قابهای چوبی مناسب ترین گزینه برای بدنه مبلمان به حساب می آید، فریم و قاب فلزی نیز برای این منظور مناسب است ولی جا به جایی مبلمان را با مشکل مواجه خواهد کرد. پس حتما از فروشنده بپرسید از چه نوع موادی در آن به کار برده شده است و به دنبال تخته هایی با کیفیت بالا مثل چوبهای گردو، افرا، راش، بلوط ، توسکا و … باشید.

مبلمان متناسب با محیط

برای ایجاد مناسب ترین و جذاب ترین حالت در محیط اتاق نیاز است ارتفاع، طول و عمق مبل را با توجه به ابعاد اتاق تعیین کنید. با توجه به کاربرد و مدل سبک دکوراسیون داخلی انتخاب کنید، اگر دکوراسیون منزلتان به سبک سنتی است بهتر است مبلهایی با دسته های پیچیده برگزینید و اگر قصد دارید سبک مدرن داشته باشید، مبلمانی با خطوط لطیف و جلوه کمتر انتخاب کنید.

اگر قصد دارید مدت زمان زیادی را روی مبل لم دهید مطمئن شوید که فاصله کافی بین دو دسته وجود دارد. بایستی بدانید که راحتی دسته مبل نیز به اندازه نشیمن آن حائز اهمیت است. اگر فضای کمی دارید به فکر خرید مبل های بدون دسته باشید این موجب می شود اتاق شما بزرگتر جلوه کند.

بدن سالم روی مبل سالم

گزارشهای سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد درصد زیادی از بیماریهای استخوانی و عضلانی به علت خرید مبل های غیر استاندارد است. برای خرید مبلمان استاندارد بایستی به چند نکته مهم توجه کنید، زمان نشستن کف پاها بایستی تماما روی زمین قرار بگیرد، مبل ها بایستی در قسمت گودی کمر برآمده باشند، زمان نشستن روی مبل و صندلی نبایستی خیلی درون آن فرو بروید. عمق صندلی و زاویه آن با پشتی مبل بر میزان احساس راحتی شما تأثیر زیادی می گذارد، زاویه صندلی با قسمت پشتی حدودا بایستی ۱۰۰ درجه باشد، ارتفاع پشت صندلی هم به طور متوسط ۶۴ سانتی متر در نظر گرفته می شود تا بدن در مناسب ترین حالت خود قرار بگیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید