اتصالات, اخبار

اتصالات پیچی پلی اتیلن و ویژگی های آن

اتصالات پیچی پلی اتیلن

از انواع اتصالات پلی اتیلن، اتصالات پیچی پلی اتیلن هستند که در آبرسانی و سیستم‌های آبیاری تحت فشار قطره‌ای و بارانی استفاده می‌شوند و جهت اتصال لوله های پلی اتیلن میتوان از آنها استفاده نمود.

پلی اتیلن های پیچی شامل اجزاء بدنه،سرپیچ،اسپلیت رینگ،بوشینگ و اورینگ هستند.

» ویژگی های نصب اتصالات پیچی پلی اتیلن

این نوع اتصالات به راحتی باز و بسته میشوند و در ابعاد ۲۰ میلیمتر تا ۱۲۵ میلیمتر عرضه میشوند.

 یکی از مهمترین خصوصیات اتصالات پیچی پلی اتیلن رساکالا قابلیت استفاده چندین مرتبه از آنها است. این اتصالات را می توان پس از نصب دوباره باز کرد و در جای دیگری از آنها استفاده نمود.

از ویژگی های  دیگر اتصالات پلی اتیلن  این است که وزن کمتری نسبت به لوله های فولادی،چدنی و فلزی دارند و همین امر باعث شده است که بارگیری و حمل راحت و نصب آسان آنها میشود.

اتصالات پلی اتیلن

» ویژگی های فیزیکی اتصالات پیچی پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن پیچی رساکالا از مقاومت بالایی در مقابل شرایط نامطلوب محیطی و مواد شیمیایی و اشعه خورشید برخوردار هستند.

این اتصالات جزو پلاستیک های مهندسی هستند و در برابر حرارت بسیار مقاوم اند و همچنین در مقابل تنش حاصل از زلزله و سایش پایداری بسیار بالایی را نشان میدهند.

این نوع اتصالات قادر به تحمل فشار ۶ الی ۱۰ اتمسفر هستند.

اتصالات پلی اتیلن ضد زنگ زدگی و رسوب گیری هستند و قابلیت استفاده در زمین های ناهموار را دارند.

از مزایای  دیگر اتصالات پیچی پلی تیلن حداقل عمر مفید ۵۰ سال میباشد و عمر طولانی آنهاست.

» موارد استفاده از اتصالات پیچی پلی اتیلن

این نوع اتصالات در پروژه های کوچک و دارای لوله سایز پایین استفاده میشوند.باید به این نکته توجه کنید که درست است که اتصالات پلی اتیلن جوشی ارزان تر است اما در پروژه های کوچک به دلیل هزینه حمل و نقل، کرایه دستگاه جوش و پرداخت دستمزد نیروی ماهر جهت انجام جوش کاری استفاده از اتصالات پلی اتیلن جوشی مقرون به صرفه نیست و بهتر است در پروژه های کوچک از اتصالات پلی اتیلن پیچی استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید