اتصالات, اخبار, لوله

بهره گیری از لوله پلی اتیلن در نیروگاه برق حرارتی

پلی اتیلن

نیروگاه برق حرارتی

نیروگاه‌های حرارتی به شکل رایج صنایع و قسمتهای مختلفی را شامل می شود. اخلال یا قطعی در تولید الکتریسیته و تعمیرها و حفظ مداوم آن ها، از اصلی ترین معضلات این نیروگاه‌ها است. از این رو کارهای بازسازی و نگهداری در این نیروگاه‌ها از جمله علت های مخارج بالایی در آن ها به حساب می‌آید.
اکنون با به کارگیریر از فناوری جدید، هدر رفتن انرژی به اندک ترین مقدار خود رسیده است و این به دلیل وجود شبکه‌های لوله کشی با فناوری بالا در نیروگاه‌های حرارتی است. ماده های اولیه در این خطوط باید مثل مابقی بخش ها دارای بیشترین ضریب اطمینان باشد زیرا که مرغوبیت این خطوط به طور مستقیم بر طول عمر و بهره گیری نیروگاه‌ها اثر می‌گذارد . لوله‌های پلی‌اتیلن ، جهت منتقل کردن آب گرم و سرد در برج خنک کننده نیروگاه‌های برق حرارتی کاربرد دارند.

لوله

لوله پلی اتیلن آب شرب و بهداشتی

احتیاج اساسی نیروگاه‌های حرارتی، دسترسی به ذخیره های آبی برای رفع کردن احتیاجاتشان به بخار و آب‌ های خنک کننده می باشد. اما دسترسی به ذخیره های آبی فقط کفایت نمی کند در ضمن مرغوبیت مایع های درون لوله هم نبایستی از بین برود. به عنوان نمونه خوردگی معضل اصلی این نیروگاه‌ها است. معضلاتی مثل تغییرهای فشار، کم شدن خلاء ،نزول در خطوط لوله، شکاف یا ترک و بازسازی و نگهداری از اتفاقات روزانه در نیروگاه‌های برق حرارتی به حساب می آیند. لوله‌های PE 100 جهت رفع این گروه معضلات مناسب هستند به دلیل اینکه در قیاس با مابقی لوله‌ها دارای خصوصیت های برتری می‌باشند. لوله‌های پلی‌اتیلن ۱۰۰ PE به خصوص جهت اطفاء حریق، سرد کنندگی و آب بهداشتی نیروگاه‌های برق حرارتی مناسب ترین هستند. این لوله ها وقتی که برای خنک کردن استفاده می شوند حاوی برتری های افزوده دیگری هم می‌باشند به دلیل اینکه نمی گذارد میکروارگانیسمها در جداره درونی لوله جمع کنند .
در این جا به مزایای جانبی مثل نصب و نقل و انتقال راحت هم می شود اشاره کرد .از دیگر مزیت های لوله‌های پلی اتیلنی با کاربرد سرد کنندگی این است که ضخامت درونی این لوله‌ها جهت سال های مدید پایدار می‌ماند که این کار در حقیقت گذر مقدار جریان ثابتی را در داخل لوله ضمانت می‌کند.
لوله‌های پلی اتیلنی ذکر شده همچنین احتیاج به شستشوی مجددا ندارند از این رو حاوی کمترین مخارج نگهداری می‌باشند. لوله‌های پلی‌اتیلن همین طور تحت تاثیر فرم سطح های متفاوت زمین و حرکت های زمین قرار نمی‌گیرند.

لوله های عایق به منظور حرارت منطقه ای

 از بقیه موارد اساسی در نیروگاه های حرارتی استفاده از لوله‌هایی با بیشترین محافظت گرمایی برای منتقل کردن انرژی گرمایی به مراکز شهری و گرم کردن خانه ها است. این انرژی گرمایی را می‌ شود در کارخانه ها، خانه ها یا هر جای دیگر که احتیاج باشد، بهره گرفت.
سوا از موارد مصرف، اصلی ترین مساله، منتقل کردن انرژی گرمایی که خود فرآورده غیر اصلی نیروگاه‌های برق حرارتی است به مکان مصرف کننده آن به شکل تماما اقتصادی، سازگار با محیط زیست و با مناسب ترین شیوه ی عایق سازی می باشد. تجهیز کردن لوله‌ها با ماده های عایق کاری هزینه بالایی دارد ( به دلیل این که با مخارج اضافی جهت نیروی کار نیازمند است) و دارای مرغوبیت لازم نیزهم نمی‌باشد. 

لوله های زهکشی پلی اتیلن

این لوله‌ها که از ماده های اولیه پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی تولید می‌شوند از واپسین و نوین ترین دستاوردهای پلی اتیلن محسوب می شوند که جهت تخلیه آب باران و پساب استفاده دارد.
این لوله ها که خیلی راحت کارگذاری و نصب می شوند راه کار  مناسبی جهت کارخانجات پالاینده ضایعات به حساب می آیند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید