اخبار, دکوراسیون

استفاده از فضاهای بی استفاده در آشپزخانه(بخش اول)

آشپزخانه از جمله قسمت هایی در خانه است که به فضاهای ذخیره سازی زیادی نیاز دارد و حتی این موضوع در صورت کوچک بودن آن اهمیت بیش تری هم پیدا می کند. شاید شما هم به غیر از کابینت ها، به دنبال فضاهای ذخیره سازی دیگری مثل شلف ها، فضای زیر اپن و جزیره و … باشید تا بتوانید کمبود جا را به نوعی در آشپزخانه تان برطرف نمایید. امروز می خواهم در خصوص موضوعی صحبت کنم که شاید کمتر بدان پرداخته شده باشد : فضاهای خالی بالای کابینت ها.این فضاها دقیقا مکان های بدون استفاده ای هستند که فقط محلی برای جمع شدن گرد و غبار در آشپزخانه را به وجود آورده اند، در صورتی که شاید شما به استفاده از آن ها نیاز داشته باشید.

آشپزخانه

تزیین روی کابینت با اکسسوری و ظرف ها

شاید این یک حرکت کلاسیک و قدیمی به نظر برسد، اما به نظر من دلایل خوبی برای این کار وجود دارد. شما می توانید وسایل و ظروفی را که به ندرت استفاده می کنید بالای کابینت ها بچینید. این ظروف می توانند دکوری های و وسایل تزیینی زیبایی را هم شامل بشوند. می توانید دکوری های خاص و متفاوت را نیز ببینید. حروف الفبای بزرگ، فانوس ها و شمعدان های قدیمی و حتی بشقاب های عتیقه که به دیوار نصب شده اند، همگی می توانند این فضای خالی را برای شما جذاب تر نمایند. فقط به این نکته دقت داشته باشید که نباید بالای کابینت را بیش از اندازه شلوغ کرده و یا از وسایل بسیار متنوع استفاده کنید و هرچقدر ظروف و دکوری ها بیش تر با هم ست باشند، نمای به وجود آمده نیز زیباتر خواهد بود.

بهره بردن از محیط بالای کابینت با سبد حصیری

سبدهای حصیری علاوه بر ایجاد گرمی و بافت متفاوت در آشپزخانه، روش بسیار خوبی برای پنهان کردن وسایل و ظروفی است که دوست ندارید در دید باشند. خیلی از ایرانی ها وسایل برقی خود را بالای کابینت ها می گذارند، این روش می تواند برای این کار مناسب باشند و شما مجبور نباشید جعبه های نامناسب آن ها را در آشپرخانه خود ببینید. البته سبدهای فلزی هم می توانند ایده جالبی برای نگهداری بعضی وسایل باشند.

زینت دادن بالای کابینت با نمایش یک کلکسیون

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که بعضی وسایل را به صورت کلکسیون جمع آوری می کنید. فضای بالای کابینت می تواند یکی از مکان های مناسب برای به نمایش گذاشتن آن ها باشد. این کلکسیون می تواند مجموعه ای از ظروف، بطری های قدیمی، وسایل دکوری و … باشد. بهتر است قبل از این کار از هماهنگی کلکسیون با سبک دکوراسیون آشپزخانه اطمینان حاصل کرده و البته به گرد و غبار و تمیز کردن آن ها نیز فکر کنید.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید