اخبار, دکوراسیون

استفاده از فضاهای بی استفاده در آشپزخانه(بخش دوم)

دکوراسیون آشپزخانه

 چیدمان بالای کابینت با کتابها

کتاب های آشپزخانه و برخی از مجلات همیشه در آشپزخانه حضور دارند اما ممکن است استفاده زیادی نداشته باشند. فضای بالای کابینت ها می تواند به عنوان یک کتابخانه کوچک عمل کرده و محلی برای چیدن آن ها باشد. اگر کتاب ها سالم و تمیز باشند، جلوه خاصی به کابینت ها می دهند و البته می توانند با ظروف دیگر هم همراه شوند.

دکوراسیون آشپزخانه

بهره بردن از فضای بالای کابینت با اضافه کردن شلف باز

چه چیزی بهتر از این که یک فضای ذخیره سازی دیگر مانند شلف ها به آشپزخانه خود اضافه کنید! اگر فضای بالای کابینت شما به اندازه کافی با سقف فاصله داشته باشد، می توانید با اضافه کردن یک قفسه، آن را به خوبی بهینه سازی نمایید. گاهی اوقات این طبقه اضافی می تواند بر اساس سبک کابینت ها ساخته شده و به نوعی نقش کابینت های بدون درب را بازی نماید. سعی کنید در صورت به کار بردن این روش، از ظروف زیباتر برای چیدمان داخل آن بهره ببرید.

زینت بخشیدن بالای کابینت با آثار هنری

استفاده از تابلوها و آثار هنری در آشپزخانه می تواند سخت به نظر برسد. رطوبت، چربی، آب و … همگی تهدیدی برای آن ها حساب می شوند. اما اگر شما به استفاده از این آثار علاقه دارید، بالای کابینت ها می تواند امن ترین جا برایشان باشد. به خصوص اگر دکوراسیون آشپزخانه به رنگ های سفید و خنثی است، این تابلوها رنگ و جذابیت را به وجود می آورند.

نورپردازی بالای کابینت ها

نورپردازی یکی از زیباترین روش ها برای این کار است. مهم نیست که بالای کابینت شما چیزی قرار گرفته و یا خالی است، مهم این است که یک نورپردازی ملایم و خطی، آن را از ساده و بی روح بودن خارج می کند. اگر هم ظروفی را روی کابینت ها قرار داده اید، می توانید برای هر کدام از نورپردازی نقطه ای استفاده نمایید. این کار آشپزخانه را بسیار خاص و شیک نشان خواهد داد.

نکته مهم:

گاهی بهترین راه برای استفاده از یک فضای خالی در این است که به حال خود رهایش کرده و استفاده ای از آن نکنید. اگر به فضای ذخیره سازی نیاز ندارید و یا دکوراسیون آشپزخانه تان شلوغ است، اجازه دهید این فضا خالی بماند. به خصوص اگر آشپزخانه تان کوچک است، این کار به دلبازتر و بزرگ تر نشان داده فضا کمک زیادی می کند. اگر هم به فضای ذخیره سازی نیاز داشته اما هیچ یک از ایده های بالا را مناسب نمی دانید، کابینت ها را تا سقف ادامه بدهید تا در عین بسته بودن، فضای لازم را به دست بیاورید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “استفاده از فضاهای بی استفاده در آشپزخانه(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید