اخبار, دکوراسیون

استفاده از فضاهای بلااستفاده و ایجاد نظم در خانه(بخش اول)

دکوراسیون

فضاهای ذخیره سازی

مشکل کمبود جا و فضای ذخیره سازی از نگرانی های همیشگی ساکنین یک خانه به خصوص اجاره نشین هاست. درست است که همه خانه ها چه بزرگ و چه کوچک به مکانی برای نگهداری از وسایل نیاز دارند اما شاید این موضوع در آپارتمان های کوچک از حساسیت بیش تری برخوردار باشد. ما در این مطلب سعی کردیم روش هایی بسیار ساده و کم هزینه برای استفاده بهینه از فضای منزل به شما پیشنهاد بدهیم تا بتوانید فضاهای ذخیره سازی بیش تری را در خانه تان ایجاد نمایید.

دکوراسیون

آراستن کناره های دیوار

اولین جایی که به ذهن می رسد گوشه های تنگ دیوارهاست. شاید این فضاها بسیار نادیده گرفته می شوند اما باید به شما بگویم که این مکان های برای آویزان کردن یا نصب شلف های دیواری بسیار ایده آل هستند و نه تنها فضای ذخیره سازی کافی را به وجود می آورند، به نوعی تزیین برای دیوار نیز محسوب می شوند. البته فضای بالای درب های اتاق را نیز فراموش نکنید. این فضاها نیز می توانند به صورتی خلاقانه مورد استفاده قرار بگیرند.

ایجاد آراستگی در آشپزخانه

میزهای دیواری یا میزهای تاشو برای فضاهایی مانند آشپزخانه و انباری بسیار ایده آل هستند. این میزها، می توانند بنا بر طرح و مدلشان مدرن یا کلاسیک باشند و این بستگی به دکوراسیون فضای شما دارد. اگر دیواری خالی در فضای آشپزخانه تان دارید می توانید با نصب میزهای تاشو بیش ترین استفاده را از آن کرده و در در صورتی که نیازی ندارید آن را جمع نمایید.

قفسه های کشودار

شلف های کشودار ایده دیگری برای ایجاد فضای ذخیره سازی در خانه هستند. این شلف ها که می توانند نسبت به طولشان، دارای دو یا تعداد بیش تری کشو باشند، هم فضایی برای قرار دادن اشیا روی شلف و هم فضایی برای گذاشتن داخل کشوها ایجاد می نمایند. شما این شلف ها را می توانید بر روی دیوار راهرو، ورودی و یا دیوار خالی که در خانه دارید نصب کرده و با تزیینشان، جلوه ای خاص در دکوراسیونتان به وجود آورید. البته اگر فضایی کافی برای نصب این شلف ها ندارید، می توانید از شلف های باز ایده بگیرید. ساختن این مدل ها حتی در خانه و توسط خودتان هم امکان پذیر بوده  هیچ هزینه اضافی نخواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید