اخبار, دکوراسیون

کاربردهای فرش در چیدمان

فرش

فرش برای ما همواره یک تعریف معیینی داشته و تصور می کردیم که در محیط های تعریف شده ای بایستی از آنها بهره گرفته شود. ولی چنین نیست و با نگاهی مجدد متوجه می شویم که چطور یک وسیله چند کاره و بهینه است. ما در این مطلب به شما یادآور می شویم که این عنصر چه نقش مهمی در بخش های مختلف خانه ایفا می کند.

فرش

فرش ورودی

کفپوش قسمت ورودی خانه به علت تردد بسیار بایستی استحکام و دوام خوبی را دارا باشد. در این بخش از خانه خاک، کفش ها و غیره همه موجب آلوده شدن بسیار و همین طور اسطحکاک کفپوش می شوند. بودن یک رانر با موکت در راهرو گرد و خاک را به خود می گیرد و نمی گذارد این کثیفی وارد خانه شما شود و از سرامیک و یا پارکت زیر آن محافظت می کند. همچنین با برگزیدن یک مدل و رنگ زیبا، انتخاب بسیار مناسب جهت خوش آمدگویی و زیباتر شدن ورودی شما خواهد شد.

اتصال میان فضاها

در هر خانه ای محیط ها و بخش هایی موجود است که بهره بسیاری برای شما نداشته و یا به علت ظاهر غیر طبیعی، قادر به چیدن مبلمان شیک نیستیم. راهروها،محیط های خالی میان اتاقها، جلوی راه پله ها و غیره همه در این گروه قرار دارند که یک رانر و یا موکت راهرو به آسانی قادرند آنها را بپوشانند و محیط های خالی و بی استفاده را به یک محیط شیک درآورند. به غیر از این زمانی که رانر در میان محیط ها قرار بگیرد،یک مسیر خطی بصری را ایجاد کند و موجب بهم پیوستن این فضاها و معیین شدن فضای حرکتی در منزل شما می شود.

سر و صدا را می گیرد

اصلی ترین کاربرد این رانر ها همان راهرو است. از مزیت های آن را به غیر از پوشاندن و جذابت راهرو می توانیم به عایق سر و صدا بودن آن ها نیز اشاره کنیم. این کار به ویژه در راهرو های بغل اتاق خواب ها که احتیاج بیشتری به آسایش است با اهمیت تر خواهد بود.

فرش آشپزخانه

انداختن رانر یا همان موکت و فرش در آشپزخانه و در بخشهایی که کار بیشتری صورت می گیرد با به وجود آوردن یک سطح نرم، موجب کم شدن خستگی شما عزیزان می شود و بنابراین کار کردن را آسان تر می کند. این عمل به ویژه در هنگامی که شما یک کفپوش سفت مثل سرامیک یا پارکت در آشپزخانه خود دارید بیش تری جلو پیدا می کند. جنانچه موکت یا فرش زیبایی را هم تهیه کرده باشید، به آسانی قادرید بعد از مدن زمانی آن را شسته و مجددا در آشپزخانه خود پهن کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید