اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

تاکسی پرنده منحصر به فرد

تاکسی پرنده

Volante Vision

استون مارتین، که جزء باسابقه ترین خودرو سازان انگلیسی بوده در طی سال‌ ها با ساخت دستاوردهای لوکس در دنیا مشهور شده است. ولی جدیدا رئیسان این کمپانی اقدام های جذابی انجام داده‌اند، بعد از مدلسازی یک زیر دریایی،اکنون بریتانیایی خودروساز به پرواز می اندیشند. نمونه مفهومی Volante Vision، ماشینی پرنده و عمود پرواز استون مارتین است که نگاه این کمپانی از نقل و انتقال در  آینده‌ نه چندان دور را نشان می‌دهد.

گروه مهندسی استون مارتین با همیاری کارشناسان دانشگاه کرنفیلد انگلستان، سازمان هوا و فضای کرنفیلد و رولزرویس، یک طرح مفهومی به صورت تاکسی یا ماشین پرنده‌ی عمود پرواز (VTOL) مدلسازی کرده‌اند. مسلما هم اکنون، این ماشین پرنده تنها یک مدل مفهومی است ولی مقام های استون مارتین تولید مدل پروتوتایپ و تست آن تا  ٢سال آتی را مدنظر دارند. اخبار بسیاری از خودروی پرنده‌ی استون مارتین انتشار داده نشده است ولی دستکم می‌شود از توان فنی تولید رولزرویس آن اطمینان حاصل کرد و مسلما تأیید شده که فناوری خودران جهت این طرح مدنظر گرفته نشده است.این ایده ی جالب برای مارک ریچمن، رئیس قسمت طراحی و معاون مدیر عامل استون مارتین‌ است، ریچمن طراح مدل‌ هایی نظیر DB11، والکری، ونتیج نوین و DBS سوپرلجرا را نیز در رزومه ی خود دارد.

تاکسی پرنده

برترین تاکسی پرده

به‌ جرئت می توان گفت که خودروی پرنده‌ی استون مارتین، با همه ی طرح‌های ارائه شده به وسیله ی برندهای دیگر تمایز بسیاری دارد. الگو برداری ریچمن از طرحریزی های پرکار مورد انتظار استون مارتین در این طرح مفهومی پرنده خیلی آشکار است که با ٢ پروانه‌ی جلو جهت به جلو راندن و یک پروانه‌ی بزرگ مرکزی جهت بلند شدن از سطح زمین شکلی ویژه و بی همتایی را یادآور می‌شود. کابین شیک خودروی پرنده‌ی استون مارتین از مواد درجه ‌یک تولید می‌شود و گنجایش ٣سرنشین دارد.

کاهش ترافیک

اندی پالمر، مدیرعامل استون مارتین باتوجه به نقش اصلی ماشین های پرنده در کم شدن ترافیک شهری گفت:

با توسعه رو رشد جمعیت درنواحی شهری بایستی سراغ روشی جهت کم شدن شلوغی در این نواحی باشیم. حمل و نقل هوایی نقش اساسی در سال های آتی بازی خواهد کرد، کانسپت ولانته ویژن درآخر یک ماشین پرنده‌ی مدرن است. اشخاص به طور معمول به صورت متوسط ١ ساعت تایم را صرف جابه‌جابی میان خانه و محل کار می‌کنند. مسافت محل کار تا خانه تحت اثر شیوه‌های حمل و نقل موجود قرار گرفته است. کانپست ولانته ویژن، این توانایی را به شما می دهد تا در عرض ١ساعت مسافت بیشتری را طی کنید.از این رو امکان اضافه کردن مسافت میان محل کار تا خانه خود را دارید. در سال های آتی شهر‌ ها وسیع تر می‌شوند و منطقه های حاشیه‌ای محل سکونت که اکنون فاصله‌ی بسیاری با شهرها دارند، خود جزوی از شهرهای بزرگ خواهند شد.

بایستی پذیرفت کرد که همچنان با دوران ماشینهای پرنده، فاصله‌ی بسیاری داریم اما با امکان ارائه ی سهام استون مارتین که اکنون بهای آن تقریبا ۷ میلیارد دلار برآورد شده است، احتمال ساخن مدل حقیقی خودروهای پرنده‌ی ولانته ویژن وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید