اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

ربات بی همتای کمپانی دیزنی

ربات

ربات جدید کمپانی دیزنی

ربات بدلکار نوین شرکت دیزنی به زودی وارد پارکهای تفریحی می شود. این ربات قادر است مثل ابرقهرمانان مارول در هوا و زمان پرواز، فیگورهای ویژه به خود بگیرد و در جای مشخص فرود بیاید.

به زودی بدلکاری در فیلم ها به وسیله ی انسان ها انجام نخواهد شد و مسئول اعمال این حرک های خطرناک، کمپانی های صاحب تکنولوژی و فناوری خواهند بود. البته چنانچه فکر می کنید که این عمل با کمک CGI انجام می شود، بایستی گفت که اشتباه می کنید، به نظر می رسد مهره اصلی این بدلکاری ها ربات ها باشند، ربات هایی که به واسطه ی کمپانی دیزنی تولید می شوند.

برطبق گزارش خبرگزاری TechCrunch، کمپانی دیزنی توسعه بسیاری در ساخت انیمیشن سازی با ربات ها و بهره بردن از کاراکترهای تخیلی به دست آورده است. از جمله این ارتقاها دست‌یابی به رباتی است که قادر است در پارک های تفریحی دیزنی به سرگرم کردن مردم بپردازد. به نظر می‌آید که دیزنی از این ربات در بخش دزدان دریایی و مجموعه‌ای که جدیدا برگزار کرده و حاوی صحنه هایی از دنیای آواتار است بهره برده است.

ربات

قابلیت ها

ورژن نوین ربات ها، محدودیت های مهندسی رباتیک را کنار زده و توانسته دامنه کاری آن را توسعه دهد. بعد از ربات Stickman دیزنی، اکنون مهندسان این کمپانی در حال تولید رباتی انسان نما هستند که قادر است در بدلکاری های هوایی و آکروباتیک ایفای نقش کند. به دلیل وجود موقعیت سنج های لیزری، شتاب‌سنج های دقیق و ژیروسکوپ، این ربات قادر است در هنگامی که برروی هوا اوج گرفته است، وضعیت همانند به قهرمانان خیالی مارول را به خود بگیرد و در جای مشخص شده فرود بیاید.

دیزنی همچنان به شکل قطعی درباره ی شیوه ی استفاده از این ربات سخن نگفته ولی می‌شود حدس زد که این کمپانی لباس‌ یکی از شخصیت های مارول را به تن او خواهند کرد و در یکی از منطقه های پارک تفریحی دیزنی به او نقش قهرمانی رباتیک را خواهد داد. امکان دیگر، بهره بردن از این ربات به صورت یک دستیار در کنار همکاران انسانی خود است.

کلام آخر

یکی از پژوهشگران وابسته به دیزنی درباره ی باورپذیری این ربات از اصطلاح Uncanny Valley بهره برده است. این مفهوم در رفتارهای رباتیک و پویانمایی تعریف می شود و به موضوع باورپذیری آن ها بیان می کند. او باور دارد که این ربات احتمالا در شروع کار غیر قابل‌ باور  باشد ولی پس از نخستین پرواز و معرفی عمومی تمامی این احتمالات خط خواهند خورد.

مورگان پاپ می‌گوید:

پرواز کردن این ربات، مجال بزرگی به او می دهد که قادر است حرکات بسیار و جالبی بدون محدودیت های فیزیکی انجام دهد. این ربات هنگامی که به پرواز درمیاید، کمتر شخصی می تواند از حرکات او در هوا اطلاع داشته یا بتواند آن را پیش بینی کند، لذا، صورت گرفتن حرکات نمایشی مواج می تواند موجب جذابیت و محبوبیت او در میان هواداران پارک های موضوعی دیزنی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید