اتصالات, اخبار, شیرآلات

انواع شیرآلات مدرن ساختمانی(بخش دوم)

شیرآلات

شیرهایی شلنگی

اگر با شروطی رو به رو شدید که آب از سر دسته حرکتدار شیر و یک شلنگ به خارج فواره می کند و متوقف می شود، یک وزنه بالانس کننده شما را یاری می کند تا شلنگ و فواره زدن یا قطع آب ببه شکل صحیح و مرتب انجام  شود.
خصوصیت مثبت: سر شلنگی این مدل شیر در زمان شستشوی به بیرون کشیده می شود. شلنگ بایستی به حد نیاز برای رسیدن به همه اطراف سینک طویل باشد.
خصوصیت منفی: چنانچه سینک ظرفشویی کوچک باشد، این نوع شیر به درد شما نمی خورد.

شیرآلات

شیرآلات نوین بدون احتیاج به استفاده از دست

اگر آشپزی حرفه ای می کنید مناسب تربن و راحت ترین راه استفاده از این مدل شیرآلات است. مناسب ترین مدل شیرهای آشپزخانه از یک حسگر در رو به روی شیر آب قرار دارد است که کاربرد آن را راحت تر می کند. برای به کارگیری این مدل شیرها می توانید با به کارگیری پنل که بر روی بدنه وجود دارد شیر آن را روی استفاده دستی یا حسگر بگذارید.

خصوصیت مثبت: آسانی و پاکیزگی. ریزش آب به وسیله ی سنسور حرکتی پویا می شود، لذا چنانچه دست های شما پر یا چرک‌آلود است، نیاز نیست که دست به شیر آب بزنید.
خصوصیت منفی: حسگر و فعال کننده اتوماتیک بعضی از این مدل شیرها در زیر یا عقب شیرآلات نوین ساختمانی قرار دارند که  دیدن آنها وقتی که دست شما پر و یا چرک‌آلود است سخت است. بعضی دیگر از این مدل شیرها به نوعی است که شما بایستی روی آن بزنید که در این صورت باید نقطه ای که دست زده اید را بشویید.

شیرآلات مخصوص پر کردن آب در ظروف متنوع

شیر آلات ویژه ی پر کردن ظروف عضوی مناسب در رستوران ها و آشپزخانه است که کم کم در خانه ها هم نصب می شود. این مدل از شیرها  زمینی یا دیواری، به طور معمول در اطراف اجاق گاز وصل می شوند و به شکلی تولید شده اند که در حالتی که نتوانستید از آن استفاده کنید می توان آنها را با به کارگیری از ابزار ویژه ای که دارند از محل نصبشان جدا کرد.
خصوصیت مثبت: آسایش و سادگی. پر کردن ظرف های بزرگ از آب با به کارگیری از این مدل شیر ممکن است. دیگر احتیاجی نیست که این ظروف حجیم را در آشپزخانه روی زمین بکشیم.
خصوصیت منفی: این مدل شیر بایستی صددرصد به یک منشا آب در عقب اجاق گاز وصل شوند. تا وقتی که شما آشپزی پراهمیت را نخواهید انجام دهید به این مدل شیر نیاز ندارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید