اتصالات, اخبار, پمپ

انواع یاتاقان(بخش اول)

یاتاقان

یاتاقانها حاوی ساچمه ها یا غلطکهایی هستتد که سطح صافی دارند و در بخش میانی میان ۲ حلقه درونی و بیرونی یاتاقان قرار دارند. این ساچمه ها یا غلطکها قادرند بارهای شعاعی یا محوری یا تلفیقی از آن ۲ را از سمت شفت متحمل می شوند. در ادامه مطلب به معرفی اقسام یاتاقان می پردازیم.

یاتاقان ساچمه ای

یاتاقان های ساچمه یا بلبرینگها از جمله پر مصرف ترین مدل یاتاقانها هستند و قادرند بارهای شعاعی و محوری را متحمل شوند. این مدل یاتاقان ها همین طور به عنوان یاتاقان تک ردیفه با شیار عمیق هم شناخته می شوند. با توجه به تصویر زیر حلقه داخلی به طور معمول به شفت متحرک بسته می شود و شیار برروی قطر خارجی، مسیر ساچمه را به وجود می آورد. حلقه خارجی همینطور درون محفظه ی یاتاقان یا کاسه نمد کارگزاری می شود. مسیر ساچمه را به طور معمول حاوی انحنایی به حد ۵۱٫۵% تا ۵۳% از ضخامت ساچمه است. ساچمه هایی با انحنای کوچک تر موجب به وجود آوردت اصطکاک بیشتر به علت تنگ بودن مسیر جنبش ساچمه ها می گردد. همینطور ساچمه هایی با انحنای افزونتر از میزان بالا موجب کم شدن عمر یاتاقان براثر خستگی به علت فزونی تنش خواهد شد.

یاتاقان

مکان تماس میان ساچمه و مسیر حلقه خارجی به علت شمایل کروی ساچمه ها خیلی کوچک است. این کروی بودن همینطور موجب حرکت ساچمه ها به شکل نرم و هموار خواهد بود. چنانچه مکان تماس بسیار کوچک باشد یاتاقان در یک مکان ویژه در معرض بارگذاری بیش از اندازه می شود و در آن نقطه دستخوش تغییر ظاهر می شود که اصطلاحاً دفرمه شدن می گویند و یاتاقان غیرقابل استفاده می شود. یاتاقان های ساچمه ای به طور معمول جایی به کار می روند که بار تقریباً کم باشد.

یاتاقان غلطک استوانه ای

یاتاقان های غلطک استوانه ای که اغلب به عنوان رولبرینگ نامیده می شوند ساچمه رو استوانه ای دارند و حاوی اصطکاک کم، گنجایش زیاد در متحمل شدن بار شعاعی و سرعت کارکرد بالایی هستند. این یاتاقان ها حاوی غلطک هایی هستند که در قیاس با یاتاقانهای ساچمه ای که مکان تماس آن ها با ساچمه رو یک نقطه بود ولی در این مدل یاتاقانها، نقطه تماس یک خط است. بار اعمال شده برروی یاتاقان غلطک استوانه ای روی سطح وسیعی از آن توزیع می شود و موجب می شود یاتاقان قادر باشد بارهای بیشتری متحمل شود. جهت کم شدن انحراف این مدل یاتاقان به طور معمول طوری طراحی می شوند که طول غلطک خیلی بزرگتر از ضخامت غلطک نباشد.

یاتاقان غلطک مخروطی

در یاتاقان غلطک مخروطی، حلقه و غلطکها به شکل یک مخروط ناقص شکل داده می شوند تا یاتاقان قادر باشد بار محوری و بار شعاعی را متحمل شود. نسبت این بارها وابسطه به زاویه ی محورهای میان غلطک و یاتاقان دارد. هر چه این زاویه بیشتر باشد بار محوری افزون تری به وسیله یاتاقان متحمل می شود. زاویه تماسی جهت بیشتر یاتاقانهای غلطک مخروطی میان ۱۰ تا ۱۶ درجه است. برای به وجود آوردن گنجایشی جهت متحمل شدن بارهای محوری اغلب زاویه ۳۰ درجه هم بهره برده می شود.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید