اتصالات, اخبار, پمپ

انواع یاتاقان(بخش دوم)

یاتاقان

یاتاقان غلطک کروی 

یاتاقان غلطک کروی معمولا حاوی ۲ ردیف از غلطکهای بشکه ای مانند است که در ۲ مسیر ساچمه رو حرکت می کنند. یکی برروی حلقه درونی است و دیگری برروی یک سطح پیوسته کروی برروی ضخامت درونی از حلقه خارجی قرار گرفته است. این مدل قرارگیری موجب می شود که یاتاقان در وضعیتی که ۲ شفت هم راستا نیستند هم ثابت بماند. این یاتاقانها به دلیل داشتن شکل کروی خود  توانایی متحمل شدن بارهای سنگین دارند. غلطکهای این یاتاقان به شکل جفت در جهت عکس همدیگر قرار گرفته اند تا یاتاقان بارهایی که در هر ۲ جهت اعمال می گردد را بتواند متحمل کند.

یاتاقان غلطک سوزنی

یاتاقانهای غلطک سوزنی از غلطک های استوانه ای درازی با ضخامت اندک تولید شده است. این مدل از یاتاقان در مواردی بهره برده می شود که فضای شعاعی کم و محدود باشد. در قیاس با طول به ضخامت غلطک سوزنی میان ۱ به ۲٫۵ و ۱ به ۱۰ است. به علت ضخامت کم غلطک ها در مواردی که ناهم راستایی زیاد یا میزان اصطکاک بالا باشد از این مدل یاتاقان بهره برده نمی شود. از آن ها در حالت سرعت و نوسان اندک بهره برده می شود.

یاتاقان

یاتاقان کف گرد

این مدل یاتاقان ها جهت مصارفی که بار محوری خیلی بالا است طراحی شده اند که به طور معمول در جعبه دنده  جهت منتقل کردن قدرت میان چرخدنده ها و یا میان شفت و نگه دارنده بهره برده می شود. کروی بودن سطح غلطک ها این خصوصیت را به آن ها میدهد که قادرند با بالا رفتن بار، سطح تماس خود را هم بیافزایند دهند.
یاتاقان کف گرد حاوی دو صفحه شیاردار است که غلطک ها در میان آن ها قرار گرفته است. یاتاقان های کف گرد استوانه ای تقریباً ۲۰ درصد و یاتاقان های کف گرد ساچمه ای تقریباً ۳۰ درصد از همتای شعاعی خود محدود هستند.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید