اخبار, دکوراسیون

اتاق تلویزیون(بخش دوم)

دکوراسیون

هرچه کم نورتر بهتر

اگر تردید دارید که کدام اتاق را به‌ عنوان اتاق تلویزیون انتخاب کنید به سراغ کم‌ نورترین اتاق بروید. اگر فضای اتاق پرنور باشد، به دلیل کوچک بودن فضا، نور پنجره از هر فاصله‌ ای با تلویزیون آزاردهنده خواهد بود. تلویزیون را در قسمتی از اتاق قرار دهید که نور چراغ و نور روز روی مانیتور منعکس نشود، چراکه مانع از تماشای آن خواهد بود.

دکوراسیون

نورپردازی ملایم

بهتر است برای نورپردازی اتاق تلویزیون از نورهای کم استفاده کنید. نور ملایم آباژور یا دیوارکوب برای تماشای تلویزیون بسیار مناسب هستند. اگر فضای اطراف تاریک و یا کم‌نور باشد، شما را بیشتر در عمق داستان فرو برده و روی آن متمرکز می‌ کند، به همین دلیل است که سالن سینما نیز در حین اکران تاریک و چراغ خاموش می‌ شود.
به دلیل اینکه امروزه ابعاد مانیتورهای تلویزیون بیشتر شده است، فاصله آن از چشم‌ ها اهمیت پیدا می‌کند. سعی کنید محل قرار دادن تلویزیون را به‌گونه‌ ای انتخاب کنید که بیشترین فاصله را با مبل شما داشته باشید، یعنی حدفاصل تلویزیون و محل نشستن، بزرگ‌ ترین ضلع اتاق باشد. در این حالت چشم به دلیل فاصله بیشتر با صفحه تلویزیون آسیب نمی‌ بیند.

چیدمان به سبک سینمایی

برای تزئین اتاق تلویزیون می‌ توانید از عناصر سینمایی، تکنولوژیک و یا هر شی‌ء مشابه آن ها استفاده کنید. به دلیل اینکه تماشای تلویزیون و فیلم صمیمیت افراد را با هم بیشتر می‌ کند، نیازی به رسمی و جدی بودن فضا نیست، پس به‌ هیچ‌ وجه سراغ سبک کلاسیک نروید. اگر برایتان مقدور است از سیستم‌ های صوتی و سینمای خانگی استفاده کنید. در این صورت است که یک سینمای خصوصی و کاملاً خانگی برای خودتان خلق کرده‌ اید، البته حواستان باشد که صدا باعث آزار گوشتان نشود. یک میز کوچک جلوی مبل هم برای قرار دادن خوراکی‌ های حین تماشای تلویزیون پیشنهاد می‌ شود. برای راحتی بیشتر می‌ توانید از پاف برای قرار دادن پا روی آن در حین تماشای تلویزیون استفاده کنید. در این حالت آویزان بودن پا در چند ساعت شما را اذیت نمی‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید