اخبار, دکوراسیون

ترفندهایی جهت بزرگتر جلوه دادن خانه(بخش سوم)

دکوراسیون

کشوهای مخفی

اتاق‌های نشیمن کوچک، اغلب جزئی از خانه‌های بسیار کوچک هستند که اجازه چیدمان‌های شلوغ و با شکوه را به صاحبان خانه نمی‌دهند. در چنین خانه‌هایی باید از وسیله‌هایی استفاده کنید که کارایی بسیار زیادی دارند. مثل گنجه‌ها و باکس‌ها. می‌توانید به جای میز وسط مبلمان، یک گنجه با ابعاد یک میز بگذارید و سرویس پذیرایی را درونش نگهداری کنید. یا از مبلمانی استفاده کنید که دارای کشو و کمد‌های مخفی هستند.

دکوراسیون

بهره بردن از گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه باعث می‌شود افراد تصور کنند که فضا خیلی باز است. تعداد اندکی گل و گیاه در گوشه‌های اتاق نشیمن یا پشت مبل‌های بزرگ قرار دهید. این کار در بزرگ تر نشان دادن اتاق نشیمن کمک شایانی می‌کند.

بهره بردن از محور عمودی

از محور عمودی اتاق نشیمن بهره بگیرید و توجه‌ها را به سمت سقف اتاق جلب کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از وسایل عمودی مثل آباژور‌ها، تابلوهای عمودی و حتی درب و پنجره‌ها انجام دهید. گل و گیاه‌های بلند نیز در بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن کمک می‌کنند. در حقیقت، هر شی عمودی را می‌توان برای این منظور به کار گرفت.

بهره بردن از سطوح براق و شفاف

سطوح شفاف بسیار آسیب پذیرند، اما اگر در نگهداری از آن‌ها دقت کافی داشته باشید، این اشیا و سطوح می‌توانند در بزرگتر نشان دادن فضای خانه و اتاق نشیمن کمک بزرگی به شما کنند. میز شیشه‌ای و پارتیشن‌های شیشه‌ای شفاف، باعث می‌شوند که چشم فریب بخورد و تصور کند که مرزهای اتاق نشیمن فراتر از چیزی هستند که باید باشد.

بهره بردن از مبل بدون پشتی

در اتاق نشیمن کوچک، بهتر است که مبلمان در وسط فضا قرار گیرد. برای اینکه یک محیط نشیمن دلچسب ایجاد کنید، می‌توانید از مبلمان کوچک و بدون پشتی بهره بگیرید. با این کار فضای بیشتری فراهم می‌شود تا مهمان‌ها بتوانند روی آن بنشینند و حسی مدرن در خانه ایجاد می‌شود. به علاوه مبلمان بدون پشتی در فضا‌های بزرگ بسیار کار آمد هستند و می‌توان بوسیله آنها دو فضای مبلمان مختلف را از هم جدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید