اخبار, دکوراسیون

ترفندهایی جهت بزرگتر جلوه دادن خانه(بخش دوم)

گوشه ها در اتاق نشیمن

پر کردن گوشه‌ها به بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن کمک می‌کند. مبلمان L شکل هم گوشه‌ها را به خوبی پر می‌کند، و هم جای نشستن بیشتری دارد. بنابرین این احساس را القا می‌کند که اتاق نشمین به اندازه کافی بزرگ است. استفاده از مبلمان و وسایل گوشه‌دار نیز، به جای وسایل گرد و منحنی، در بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن کمک بزرگی می‌کند.

دکوراسیون

سقف بلند

سقف بلند یک مزیت فوق‌العاده برای اتاق نشیمن کوچک به حساب می‌آید. درست است که نمی‌توان در اتاق نشیمن کوچک، مبلمان بیشتری جای داد، ولی می‌توانید با اضافه کردن عناصر عمودی به دیوارها و سقف، توجه را به سقف و ارتفاع اتاق معطوف کنید. برای مثال، می‌توانید از لامپ‌های بلند، تابلو‌های عمودی، و مجسمه‌های بلند و ایستاده بهره گرفته و اتاق کوچک خود را بزرگتر جلوه دهید.

نورپردازی

اگر پنجره‌های بزرگ دارید که چه بهتر! ولی اگر نور طبیعی کافی در اختیار ندارید، از سطوح و وسایل شفاف استفاده کنید. پرده‌های ضخیم زیبا هستند ولی فضا را دلگیر می‌کنند. در عوض از پرده‌های سبک حریری استفاده کنید که نور را به داخل راه می‌دهند. نورپردازی با لامپ‌های هالوژن و لوستر، آباژورهای ایستاده کنار مبلی و معمولی و دیگر لامپ‌ها، می‌تواند در بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن به شما کمک کند.

بهره بردن از شومینه

شومینه را می‌توان به عنوان نقطه تمرکزی یا همان نقطه کانونی اتاق نشیمن استفاده کرد. می‌توانید دور آن جمع شوید و لحظات خوبی را سپری کنید. فقط باید دور شومینه را با مبلمان و عناصر راحتی پر کنید. رویش شمع‌دانی و گلدان بگذارید و بالایش تابلو آویزان کنید.

مبلمان سه نفره را حذف کنید

مبلمان بزرگ فضای زیادی را اشغال می‌کند. در عوض مبل‌های تک نفره فضا را بسیار زیبا و دلنشین می‌کنند. به علاوه می‌توانید با کمی وسیله، پایین پنجره را به یک مبل راحتی چند نفره تبدیل کنید.

برای اطلاعات بیشتر به بخش سوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “ترفندهایی جهت بزرگتر جلوه دادن خانه(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید