اخبار, دکوراسیون

دیوارهای شفاف، جداکننده های شیک

دیوار همیشه برای ما مفهوم جداره ای صلب بوده و بلافاصله دیوارهای آجری، سیمانی و سنگی را یادآور می شوند. اگر تعریف دیوار را جداکننده محیط داخلی از هیاهو و فضای پیرامون بدانیم، خواهیم دید که نه تنها این تصور اشتباه نیست بلکه تا حدود زیادی هم به واقعیت نزدیک است. از این رو هر چه این حصار را ضخیم تر و کدرتر تصور کنیم، آن را مستحکم تر و قابل اطمینان تر می یابیم. ولی نکته ای که می خواهم در این مبحث برای شما بازگو کنم، تحولات نوینی دیوار در صنعت دکوراسیون داخلی است که انواع کاربردهای آن را هم شامل می شود، از جمله نقش دیوار در معماری داخلی که مفهومی جدای از تعریف گفته شده دارد. لذا شما را به خواندن این مطلب در مورد دیوار های شفاف دعوت می نمایم.

دکوراسیون

دیوارهای شیشه ای

در این تعریف دیوار به عنوان یک جداکننده درفضای داخلی مطرح شده و از هر جنس و مدلی که باشد می تواند نور را از خود عبور دهد و ارتباط فضای دو طرف خود را به طور کامل قطع نکند. یکی از موادی که می تواند در همه دیوار یا قسمتی از آن به کار رود و آن را به سطحی شفاف تبدیل کند شیشه است. امروزه استفاده های وسیع تری از مشتقات حاصل از شیشه شناخته شده که امکان انتخاب های نامحدود را به طراحان فضاهای داخلی می دهد و شما هم می توانید آن را به راحتی در فضای خود استفاده نمایید. یکی از آن ها سندبلاست کردن است. پاشیدن دانه های شن با سرعت که طی فرآیندی در پروسه تولید شیشه بر روی آن اعمال می شود، سطح شیشه را از حالت ساده به سطحی سبماده خورده و بافت دار تبدیل می کند.

سندبلاست در فضای خانه

از جمله فواید بسیار مهم دیوارهای شفاف، می توان به کاربرد آن ها در خانه های کوچک اشاره نمود. زمانی که شما در منزل خود احتیاج به تفکیک کردن فضاها دارید اما به علت کوچک و محدود بودن خانه، به کار بردن جداکننده های صلب، موجب دلگیر و کوچک تر شدن آن می شود. لذا این جداکننده های شفاف، محیط های بسته و محدوده کننده داخلی را تحت الشعاع قرار نمی دهند و در آپارتمان های کوچک در عین تفکیک فضا، مانع از بسته شدن آن می شوند.

دکوراسیون

سندبلاست در فضاهای اداری

از استفاده های مهم دیگر این دیوارها می توان به استفاده گسترده آن ها در فضاهای اداری اشاره کرد. پارتیشن بندی فضاهای اداری امروز، از این نوع چیدمان شناور استفاده می شود به طوری که کارمندان با وجود این که فضا و حریم کاری مخصوص به خود را دارند با کل مجموعه کاری نیز در ارتباط هستند.

دکوراسیون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید