اتصالات, اخبار, لوله

منتقل کردن گاز با لوله های پلی اتیلن(بخش دوم)

دیگر کاربرد های لوله های پلی اتیلن:

به دلیل سازگاری اینگونه لوله ها با وضعیت بحرانی (حرارت بالا، دمای پایین و فشار زیاد)، اینگونه لوله ها در منتقل کردن  LPG هم استفاده می شوند.  کمپانی بریتیش گاز در انگلستان به پیشرفت نوینی درباره کاربرد از اینگونه لوله‌ها رسیده است و آن مرمت و تعمیر لوله های انتقال گاز با به کارگیری از ماده های پلی‌اتیلن می باشد. در این شیوه لوله‌های پلی اتیلن در داخل لوله های فولادی نصب می شوند و در حقیقت لایه ی خارجی از نوع فولاد است. این عمل موجب کم شدن مخارج نوسازی شده و همینطور تحمل لوله را درمقابل فشار بالا می‌ برد.

پلی اتیلن

بهره گیری از لوله های پلی اتیلن در ایران

تا ابتدای دهه ۷۰هجری شمسی، عمده شبکه پخش گاز طبیعی به شکل لوله های فولادی بوده است که حاوی فشاری برابر با۶۰ تا ۲۵۰ پوند به اینچ مربع است. تجربه های موفق کاربرد لوله های پلی اتیلن با فشار بسیار، باعث شده که جدیدا قسمتی از شبکه گازرسانی با بهره گیری از لوله های پلی اتیلن اجرا شود که افزونترین مصرف آن در استان های تهران تقربا برابر با۶۵۲۸۳۲ متر و اصفهان با تقریبا برابر۲۴۳۹۸۰ متر و استان خراسان برابر با۲۲۵۰۰۰ متر است. 

تجزیه و تحلیل:

با درنظر گرفتن مزایا گفته شده و توسعه روزافزون شبکه گازرسانی، می شود کاربرد بیشتری از اینگونه لوله‌ها را در صنایع گازرسانی شهری ناظر بود. این در حالی است که همچنان در اغلب شهر‌های کشور از این فناوری بهره زیادی گرفته نمی شود. بهره گیری از این نوع لوله‌ها به غیر از برخورداری از مزیت های آن، موجب می شود تا سرمایه‌گذاران ترغیب به سرمایه‌گذاری در تولید دستاوردهای پلی اتیلن شوند. همینطور با به وجود آوردن ارزش افزوده در این صنعت، توانایی به کارگیری از طیف گستره ی نیروهای درونی در بازار کار آن ایجاد می شود. امید است در آتی، ناظر استفاده بیشتر این فناوری در شبکه گازرسانی .شهری کشور باشیم

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “منتقل کردن گاز با لوله های پلی اتیلن(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید