پمپ

توضیحات خواندنی درباره انواع پمپ ها

پمپ آب

در چه جهت از پمپ آب خانگی استفاده میشود؟

پمپ های آب خانگی جهت تقویت فشار آب خانگی به خصوص در زمان پیک مصرف موثر هستند.استفاده از پمپ های آب خانگی به ویژه در ساختمان هایی با تعداد واحد بالا و یا ساختمان هایی که فشار آب کمی دارند لازم است به همین جهت برای تامین فشار و آب مصرفی از انواع پمپ سانتریفیوژ تک پروانه، پمپ سانتریفیوژ دو پروانه و پمپ سانتریفیوژ چند پروانه وهمچنین انواع بوسترپمپ های دو و چند پمپه استفاده می گردد.

پمپ آب

چگونه پمپ آب مناسب منزل انتخاب کنیم؟

انتخاب پمپ آب خانگی بستگی به پارامتر های ساختمان مورد نظردارد.برای مثال تعداد طبقات ، متراژ ساختمان ، تعداد شیر موجود و میزان مصرف آب ساختمان در انتخاب پمپ آب باید مورد توجه قرار گیرند. اولین فاکتور مهم ، تعیین میزان گردش و جریان مورد نیاز است و دومین فاکتوری که باید در نظر گرفته شود ، محاسبه میزان فشار مورد نیاز می باشد .توجه داشته باشید برای انتخاب دقیق تر و کیفیت بالاتر با کارشناسان فروش رساکالا تماس حاصل فرمایید.

انواع پمپ های خانگی به شرح زیر میباشد:

۱٫پمپ خانگی نیم اسب
۲٫پمپ خانگی یک اسب بشقابی
۳٫پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه
۴٫ نوع پمپ آب خانگی نیم اسب دو پروانه
۵٫پمپ آب خانگی دو اسب
۶٫بوستر پمپ خانگی
۷٫پمپ جتی خانگی
۸٫پمپ سانتریفیوژ خانگی
۹٫پمپ بشقابی خانگی
۱۰٫پمپ خانگی با مخزن انبساط
۱۱٫پمپ خانگی با کلید اتوماتیک

پمپ خانگی نیم اسب:

این پمپ برای استفاده در ساختمان های کم واحد و متراژ پایین استفاده میشود.

پمپ خانگی یک اسب بشقابی:
پمپ خانگی یک اسب بشقابی برای استفاده در ساختمان های زیر ۸واحد با متراژ زیر ۸۰متر استفاده میشود.

پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه:
پمپ آب خانگی یک اسب دو پروانه برای استفاده در ساختمان های زیر ۵طبقه و برای متراژ زیر ۸۰استفاده میشود.

نوع پمپ آب خانگی نیم اسب دو پروانه:
پمپ آب خانگی نیم اسب دو پروانه برای استفاده در ساختمان های زیر ۶طبقه و برای متراژ زیر ۱۰۰متر استفاده میشود.

پمپ آب خانگی دو اسب:
و در نهایت پمپ آب خانگی دو اسب این پمپ برای استفاده در ساختمان های زی ۱۶واحد و برای متراژ زیر ۱۰۰متر استفاده میشود.

بوستر پمپ خانگی:
در این پمپ بخاطر هزینه کم جایگاه خاصی در صنعت دارد و در آپارتمان ها و مراکز بزرگی که مصرف آب زیادی دارند مانند شهرک ها و یا شهر ها مورد استفاده قرار می گیرد.

پمپ آب جتی:
پمپ آب جتی است به دلیل ساختار متناسب جزء پرمصرف ترین محصولات پمپ خانگی محسوب می شود. پمپ سانترفیوژ جتی برای مکش آب از اعماق و بدون نیاز به لوله کشی طراحی شده است . پمپ جتی در قسمت مکش پمپ خلاء ایجاد می کند و سپس بر جو موجود توسط ترکیب آب با هوا در ایجاد سیال سازی و روند پمپاژ غلبه می کند. . در پایان ، هوا را دفع کرده و مایع را مانند یک پمپ سانترفیوژ استاندارد انتقال می دهد .از مزایای آن جریان تخلیه یکنواخت آب و راندمان عالی و پایین بودن هزینه های نصب و نگهداری آسان است و همچنین قابلیت استفاده در فضاهای کوچک را دارد.

پمپ های سانترفیوژ:
پمپ های آب سانترفیوژ از انرژی جنبشی استفاده می کنند. نیروی گریز از مرکز مایع را با فشار از چشمی پروانه و از جایی که وارد لوله می شود ، خارج می سازد. فشارهای متفاوتی می توانند با تغییر سرعت پروانه ، استفاده از پروانه بزرگتر و یا با افزایش تعداد پروانه ها ایجاد شوند.از مزایای آن عملکرد ساده ، هزینه کم و نگهداری آسان، ایجاد فشار جزئی بر بدنه و پوشش داخلی، کارکرد بی صدا است و دارای رنج وسیعی از فشار ، جریان و ظرفیت کم حجم و قابل نصب در مکان های کوچک هستند.

پمپ خانگی با مخازن انبساط:
در این پمپ تعداد دفعات سرویس کردن بیشتر از انواع دیگر و سایز منبع انبساط به اندازه آب بستگی دارد.

پمپ خانگی با کلید اتوماتیک:
این پمپ نسبت به پمپی که در داخل منازل استفاده میشود هزینه کمتری دارد ولی در این پمپ میزان باز و بسته شدن آب باید مورد توجه قرار گیرد.چون با هر بار باز و بسته شدن آب کلید اتوماتیک زاده شده و پمپ شروع به کار میکند.در مواردی که مصرف زیاد است نباید از این نوع پمپ استفاده شود.

پمپ آب خانگی

آیا پمپ آب خانگی بی صدا وجود دارد؟

کلیه پمپ های موجود در بازار ایران دارای صدا می باشند و این اشتباه مرسوم در بازار کاملا غلط می باشد. به اطلاع مشتریان عزیز می رسد که واژه پمپ آب خانگی بی صدا فقط برای سوء استفاده می باشد. لذا پمپ های موجود در بازار دارای صدا بوده و فقط در برندها و مدل های مختلف، میزان صدا متفاوت می باشد. به همین جهت رسا کالا در جهت  آرامش شما پمپ هایی با حداقل میزان صدا را در اختیار مشتریان عزیز قرار میدهد.

نکته هایی که در خرید پمپ آب باید توجه داشته باشید:

۱٫برای افزایش عمر پمپ آب کوشش کنید و منبع دیافگرامی با ظرفیت بالا بگیرید.

۲٫ وزن لوله را کم کنید و توجه داشته باشید پمپ نباید در فشار قرار گیرد.

۳٫باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان پمپ آب نباید بدون آب کار کند چون باعث خرابی آن میشود.

۳٫ وصل کردن پمپ به شعبه های اصلی آب غیر قانونی است و جهت نصب، پمپ را باید از لوله اصلی آب جدا کنیم و در جای غیر آن به آب شهری وصل کنیم.

با توجه به نکات گفته شده، رساکالا جهت ارائه بهترین و مناسب ترین پمپ های آب منازل و بهترین خدمات برای آسایش مشتریان در خدمت شما قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید