اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک

جریان خون، برق تولید می کند!

جریان برق

رساکالا در این مطلب اختراعی جدید در صنعت برق را معرفی خواهد کرد که توجه همگان را جلب می کند. با ما همراه باشید تا از این کشف جدید مطلع شوید.

کشف جدید برای تولید برق

در مجله Angewandte Chemie با توجه به تحقیقات صورت گرفته، اعلام شد که می توان به وسیله جریان خون برق تولید کرد.

دستگاه تولید برق

محققین دانشگاه فودان موفق به ابداع یک نوع دستگاه تولید برق  شدند. این دستگاه از مجموعه ای از نانولوله های کربنی پیچیده شده در اطراف هسته پلیمری ایجاد شده است. برق  در این دستگاه به وسیله آنچه تیم به آن نانو ژنراتورهای سیال فیبر شکل می خوانند، تولید می شود.

الکتریسیته

عملکرد دستگاه تولید برق از جریان خون

 در سال ۲۰۱۱، محققان سوئیسی توربین های کوچکی را ارائه دادند. این توربین های کوچک به لحاظ نظری می توانستند در داخل یک شریان انسانی قرار بگیرند و به وسیله جریان خون مقدار کمی برق را تولید کنند.اما این توربین های کوچک باعث به وجود آمدن لخته های خون کشنده می شد. به همین دلیل این توربین ها زیاد مورد توجه واقع نشد.

دانشمندان می گویند: در روش جدید برق از حرکت نسبی بین FFNG و محلول به وجود می آید. دو لایه الکتریکی در اطراف فیبر ایجاد شده و سپس محلول جریان یافته، توزیع بار الکتریکی متقارن را تحریف کرده و یک گرادیان الکتریکی در امتداد محور طولی تولید می کند.

هنوز به طور دقیق معلوم نیست که چه مقدار نیرویی به وسیله این دستگاه می توان تولید نمود، اما دانشمندان بر این باورند که مقدار نیروی تولیدشده از طریق این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه های تولید برق بسیار بیشتر است. تقریباً می توان گفت تبدیل انرژی کارآمد این دستگاه بیش از ۲۰درصد می باشد.

روش تولید برق از گردش خون

این تکنولوژی هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد. اما با توجه به تحقیقات و آزمایش های انجام شده، ایمپلنت این دستگاه بر روی قورباغه ها موفقیت آمیز بوده است. این دستگاه می تواند در آینده جهت نیرودهی به ایمپلنت های پزشکی در بدن انسان کاربرد داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید