اخبار, تجهیزات ساختمانی هوشمند

مزایا و معایب توالت فرنگی هوشمند

توالت هوشمند

بعضی از افراد با شنیدن عبارت توالت فرنگی هوشمند شاید تعجب کنند.اما اگر کمی فکر کنیم متوجه میشویم که دیگر کمتر وسایلی را مشاهده میکنیم که از این قاعده مستثنا مانده باشد.در نتیجه توالت فرنگی هم در راستای این پیشرفت قرار گرفته است.در این مقاله به توضیح و بررسی ویژگی های توالت فرنگی هوشمند میپردازیم.

ویژگی های توالت فرنگی هوشمند

یکی از ویژگی های اولیه و پایه که در تمامی توالت های هوشمند و اتومات دیده میشود  سیستم شستشو با استفاده از نازل های حبابی چرخشی خاص است که این ویژگی خاص باعث نظافت و بهداشت بیشتر است و مصرف آب را نیز کاهش میدهد و همچنین باعث راحتی کاربران نیز میشود. تعدادی از توالت های هوشمند نیز دارای ماساژور و بهبود دهنده سیستم گردش خون در بدن هم میشوند. نحوه عملکرد این نوع توالت فرنگی به این صورت است که کاربر روی صندلی توالت مینشیند و سپس سنسور صندلی فعال میشود و عملیات شست و شو به صورت خودکار آغاز میشود و به پایان میرسد.بعضی از مدل های آنها مناسب محیط های سرد و گرم است و در این نوع از توالت های هوشمند درجه حرارت صندلی بین ۲۵-۴۰ درجه سانتی گراد فعال میشود و گرم کننده های پا نیز هستند. در این توالت ها درجه حرارت آب بین ۳۲ تا ۳۸ درجه سانتی گراد تنظیم میشود .

توالت فرنگی هوشمند

مزایای توالت فرنگی هوشمند

  • بهداشت و تمیزی

در توالت فرنگی هوشمند شستشو به صورت اتوماتیک انجام میشود و کاملا منجر به از بین رفتن عفونت ها و باکتری های بیماری زا میشود.

  • تنظیم دمای مناسب

در فصل سرما، صندلی سرد توالت فرنگی می تواند  باعث حس اضطراب و ناراحتی به خصوص در کودکان و سالمندان به ویژه در هنگام صبح زود شود. در توالت فرنگی های اتوماتیک صندلی ها به طور خودکار به دمای مناسب بدن میرسند . البته در بسیاری از برندها ، میتوان درجه را بر حسب تمایل شخص و یا مناسب با محیط تنظیم کرد.

  • قابلیت شست و شوی اتوماتیک

بسیاری از توالت های اتومات و هوشمند، برندهایی مانند توالت فرنگی های رساکالا دارای نازل Stainless steel  هستند که دارای عملکرد خودتمیزی توالت هستند . به این شکل توالت بعد از استفاده کاربر به صورت اتومات و با چند بار شستشوی اتومات کاملا تمیز میشود.همین طور بسیاری از توالت فرنگی های دیجیتال دارای عملکرد ضد عفونی کننده و از بین برندگی بو هستند که این عمل را با ذغال فعال و به کمک کاتالیزورهایی انجام میدهند .

  • صرفه جویی در آب و برق

یکی از مزایای توالت های اتومات صرفه جویی در مصرف آب آنهاست که به علت شستشوی تنظیم شده و اتومات  آنها میباشد . این این توالت ها هنگامی که استفاده نمیشود به صورت خودکار دمای آب را کاهش می دهند تا در مصرف برق صرفه جویی شود .

معایب توالت فرنگی های هوشمند

تعمیر توالت های هوشمند نسبت به بقیه سرویس های فرنگی سخت تر وهمچنین پر هزینه تر است .باید به این نکته نیز توجه داشت که شاید استفاده از توالت های اتوماتیک برای کودکان و سالمندان کمی سخت تر و پیچیده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید