اخبار, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

دستاورد جدید کمپانی Tmsuk

عملکرد و ظاهر متفاوت این ویلچر رباتیک

دیر زمانی است که شکل و ظاهر صندلی های چرخدار تقریباً ثابت باقی مانده اما اخیراً کمپانی Tmsuk نوعی ویلچر رباتیک بسیار پیشرفته را معرفی کرده که شباهتی به نمونه های موجود در بازار ندارد. به تازگی صندلی چرخداری ساخته شده که نشستن روی آن شبیه موتورسواری است. این صندلی دارای یک اپلیکیشن است و کاربر می تواند آن را به سمت خود بخواند.

هنگامی که صحبت از ویلچر رباتیک به میان می آید ممکن است صندلی چرخداری در ذهن شما تداعی شود که در یک سمتش دکمه های هدایتی تعبیه شده و با استفاده از آن ها حرکت در مسیرهای دلخواه میسر می گردد (همانند آنچه که فیزیکدان مشهور «استیون هاوکینگ» استفاده می کند)

ویلچر

عملکرد این ویلچر رباتیک

اما محصول خلاقانه‌ی کمپانی ژاپنی Tmsuk با نام Rodem همان طور که در مشهود است طراحی ویژه‌ای دارد و نحوه نشستن متفاوتی را می‌طلبد. به نظر می رسد این نوع طراحی، آزادی عمل و راحتی بیشتری را برای کاربر فراهم می کند. نشستن روی این صندلی چرخدار رباتیک شبیه موتورسواری است. زیرا نه تنها سوار آن شدن  راحت تر است بلکه ارتفاعش نیز مناسب است. کاربر هنگام استفاده از آن راحت تر می تواند فعالیت هایی مانند مسواک زدن، خوردن صبحانه یا حتی گفتگویی رو در رو را انجام دهد.

به علاوه امکان هدایت Rodem با گوشی های هوشمند نیز وجود دارد بنابراین کاربران می توانند در مواقع لزوم از راه دور آن را به سوی خود فرا بخوانند. برد این ویلچر رباتیک پس از هر بار شارژ کامل ۱۵ کیلومتر و حداکثر سرعت آن نیز ۶ کیلومتر در ساعت است.

معایب

گفتنی است که شارژ کامل این وسیله به ۸ ساعت زمان نیاز دارد که یکی از کاستی های آن محسوب می شود. البته محدودیت های دیگری هم در این ویلچر دیده می شود و احتمالاً همه افرادی که معلولیت جسمی و حرکتی را تجربه می کنند قادر به استفاده از آن نخواهند بود.

قیمت این ویلچر رباتیک

ویلچر Rodem در حال حاضر با قیمتی معادل ۸۷۰۰ دلار در دسترس مشتریان ژاپنی قرار گرفته و انتظار می رود از سال ۲۰۱۸ راه خود را به سوی دیگر کشورها نیز باز کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید