اخبار, دکوراسیون

کاشی در بخش های مختلف خانه(بخش اول)

کاربردهایی از کاشی 

کاشی یکی از متریال های معماری است که حداقل در معماری ایرانی از هزاران سال پیش وجود داشته و کماکان به صورتی بسیار گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ ها، طرح ها و اندازه های متنوع آن ها باعث شده که با هر سبک و سلیقه هم خوانی پیدا کرده و در نتیجه کاربردی گسترده نیز پیدا کند. اگر قبلا کاشی را فقط برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی و یا حمام مناسب می دانستیم، امروزه هیچ محدودیتی و مرزی را نمی توانیم برایش مشخص نماییم. کاربردهایی از کاشی که در ادامه این مطلب خواهید خواند این موضوع را برایتان بهتر روشن می کند.

دکوراسیون

برگزیدن کاشی برای آشپزخانه

کاشی و سرامیک در آشپزخانه قبلا فقط برای کف و دیوارها استفاده می شدند اما طرح های متنوع و رنگی که امروزه در دسترس هستند به راحتی می توانند برای کانتر کابینت، میز کار و فضای بین کابینت ها مورد استفاده قرار بگیرند. از آن جایی که آن ها در برابر حرارت، رطوبت و آب مقاوم هستند پس برای شما محدودیتی را به وجود نمی آورند. اما برای آشپزخانه های کوچک، بهتر است این کاشی های رنگی برای کف و قسمتی از دیوار انتخاب شده و بقیه قسمت ها فقط یک رنگ آمیزی ساده داشته باشند.

کاشی رنگی برای سرویس بهداشتی و حمام

شاید به جرات می تواند گفت بهترین متریال برای فضاهایی مانند سرویس بهداشتی و حمام کاشی و سرامیک است. اما نکته ای که شاید کم تر به آن توجه می شود این است که آن ها علاوه بر مقاومت منایب، می توانند بر ابعاد و اندازه فضا نیز تاثیرگذار باشند. به این صورت که انتخاب تایل های بزرگ یا کوچک می توانند فضای شما کوچک تر یا بزرگ تر از واقعیت نشان دهد. اما اگر می خواهید از کاشی رنگی در سرویس بهداشتی یا حمام تان استفاده نمایید، بهتر است به دو نکته دقت نمایید : اولین نکته این است که کاشی های شما نهایتا دو رنگ یا سه رنگ با وجود یک رنگ خنثی داشته باشند. دومین نکته این که بهتر است این کاشی ها فقط برای کف و یا قسمتی مشخص از دیوار استفاده بشوند. به طور مثال شما می توانید دیوار پشت وان و یا فضای دوش را با این کاشی ها پوشش داده و برای سایر قسمت ها فقط از یک تک رنگ استفاده نمایید.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم راجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید