اخبار, دکوراسیون

تاثیر چیدمان بر افراد Autism(بخش اول)

دکوراسیون

زمانیکه شخصی دچار اوتیسم می شود در اصطلاح به او اوتیستیک می گویند، می بایست فضا و چیدمان منزل او به شکلی ای باشد که در آن جا، حس خوب تری پیدا کند. صددرصد نمی شود توقع داشت که در چیدمان خانه ی این اشخاص همه ی عنصرها به صورت تماما معمول و بدون هیچگونه توجه ی چیده شوند.

دکوراسیون

بالا بردن امنیت

یکی از موضوع های اصلی در مورد بچه ها اوتیستیک این است که آن ها به شکلی درکی از خطر ندارند. این موضوع، پدر و مادر را مجبور می کند تا امنیت موجود در چیدمان خانه سازگار بیماری اوتیسم را بالا ببرد . بایستی این را توضیح دهیم که برای خردسالان مبتلا به اوتیسم بایستی مراعات ایمنی را درقیاس با مابقی خردسالان بیشتر است. ابتدا اینکه بایستی تلاش کنند تا جای ممکن است از وسیله ها و مبلمانی که گوشه های تیز دارند در چیدمن به کار نبرید. در مجاور این مسئله بایستی یقیناً کمد ها، کشو ها و هر مکان دیگری که امکان دارد در آن وسیله هایی پرمخاطره وجود داشته باشند را قفل نمایید. این موضوع دربردارنده کمدها و مکان هایی که جای قرار دادن داروها هستند هم خواهد بود. و بایستی مراقب پریز و سیم های برق هم باشید تا فرزندانتان آسیب نبینند. برای این منظور می توانید از حفاظ مخصوص آن ها استفاده کنید.

نورپردازی

نورپردازی چیدمان خانه برای خردسالان که دچار اوتیسم هستند بسیار مهم است و به طور معمول این اشخاص به نور و چراغهای چشمک زن حساس هستند. برای وارد شدن نور خوب به درون منزل به طور معمول پیشنهاد می شود که به دنبال پرده و نه کرکره بروند. بایستی به پدر و مادرها توصیه کرد که از به کارگیری پرده کرکره ای پرهیز کنند، چراکه قادر است موجب بالا رفتن حساسیت شخص که دچار اوتیسم است شود. بنابراین میزان نورپردازی طبیعی و کم  بهترین است.

عایق صدا

مساله ای که در اشخاص که دچار اوتیسم هستند وجود دارد این است که آن ها سر و صدای زیادتری را در قیاس با مابقی اشخاص می شوند. به عبارتی آن ها امکان دارد صداها و یا ولو بوهایی را احساس کنند که شما احساس نکنید، لذا نیاز است که برای پیشگیری از عذاب کشیدن آن ها به سراغ عایق صوتی در خانه باشید.

ب رای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید