اخبار, دکوراسیون

تاثیر چیدمان بر افراد Autism(بخش دوم)

دکوراسیون

رنگ در چیدمان خانه

برای انتخاب رنگ در چیدمان خانه مساعد اشخاص اوتیستیک به طور معمول پیشنهاد می شود که به دنبال رنگهای ملایمتر بروند. رنگهای گرم و محرک قادرند اثر منفی در روحیات و اعصاب آن ها داشته باشد، به همین علت پیشنهاد ما رنگهای روشن مانندکرم بهره بگیرید. رنگ چیدمان خانه مناسب یک اوتیستیک بایستی آرامش بخش و سرد باشد.

دکوراسیون

چیدمان اتاق خواب

همانگونه که قبل تر گفتیم در چیدمان اتاق خواب سازگار با اضخاص که دچار به اوتیسم هستند نبایستی از وسایل و مبلمانی که گوشه های تیز دارند بهره بگیرید. افزون بر این بایستی توجه کنید که هر نوع وسایل، پارچه و… که قابل آتش گرفتن هستند اجتناب شود. این اتاق خواب بایستی مکانی برای آسایش این اشخاص باشد تا بتوانند روحیه عالی از آن بگیرند. شما قادرید فضایی از اتاق خواب را به بازی های مورد علاقه کودکانتان اختصاص دهید تا آسان تر مشغول سرگرمی های فکری و هوشی خود شوند. این محیط بازی قادر است در از بین بردن استرس به این کودکان کمک زیادی کند.

سرویس بهداشتی

نکته ای که در این قسمت خیلی هم است آلرژی بعضی از اشخاص اوتیستیک به آب است. به طور معمول پیشنهاد می شود که دمای آب و خانه را به شکلی تنظیم کنید که در هنگام باز کردن آب، موجب نشود فرد دچار شوک شود. به غیر از این شما قادرید با به کارگیری از شیرآلاتی که برای آنها سازگار است به آزادی این کودکان نیز کمک کنید.

نکات مهم

نیاز به ذکر است که شما بایستی از شیشه های ایمنی که نشکن هستند بهره ببرید. علت آن هم آشکار است. بعضی از خردسالان اوتیستیک به صدای شکسته شدن شیشه اشتیاق دارند. این موضوع می تواند خطهای بسیاری برای فرزندانتان به وجود آورد، لذا با کمک شیشه های ایمن قادرید خطر این احتمال را به کمترین حد خود برسانید. به غیر از این، بهره گیری از پنجره های دو جداره نشکن قادر است هم عایق صوت و بو باشد و هم بازدارنده پیدایش خطرهایی ناشی از شکسته شدن شیشه شود.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “تاثیر چیدمان بر افراد Autism(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید