اخبار, دکوراسیون, مبلمان

رنگ سال ۲۰۱۸

مؤسسه رنگ پانتون به‌رسم هرساله، قبل از شروع سال میلادی جدید، رنگ سال را معرفی کرد. این رنگ که یکی از سایه‌های خیالی و جذاب بنفش است با نام PANTONE 18-3838 Ultra Violet در سری رنگ‌های پانتون شناخته می‌شود. این رنگ فرابنفش، اصالت، نوآوری و تفکر خیالی را به هم می‌آمیزد و ما را به‌سوی آینده رهنمون می‌کند. 

دکوراسیون

رنگ امسال یا پارسال؟ کدام زیباتر است؟

اگر بخواهیم مقایسه‌ای ساده بین رنگ سال امسال و سال قبل انجام دهیم، فرابنفش را بسیار ناب تر از سبز می‌یابیم. رنگ سبزی که سال پیش انتخاب شد، به علت همبستگی بسیاری که با طبیعت داشت گستره بیشتری از مخاطب‌ها را جذب می‌کرد، ولی اولترا ویولت رنگی ویژه است که به خصوص برای استفاده در فضای دکوراسیون خانه تا حدودی چالش‌برانگیز است.

رنگ سال ۲۰۱۸ در چه سبک از دکوراسیون؟

شاید تصور کنید رنگ سال ۲۰۱۸ به علت خاص بودنش فقط مختص دکوراسیون‌های خاص یا فضاهای ویژه است، ولی من به قطعیت می‌گویم که چنین نیست. شما می‌توانید این رنگ را در هر دکوراسیونی از رسمی گرفته تا کاملاً راحت و از مدرن گرفته تا کاملاً سنتی و در هر فضایی ازجمله نشیمن، آشپزخانه، اتاق‌خواب و حتی سرویس بهداشتی داشته باشید. تنها نکته اصلی، هماهنگ کردن رنگ‌های دیگر با این رنگ و هم‌چنین استفاده آن برای دیوار یا اکسسوری‌ها است که می‌تواند مشخص کننده باشد، برای مثال وقتی در کنار رنگ بنفش از رنگ‌های سیاه، طلایی، بژ و عناصر براق استفاده شود، حس فضا بیشتر به سمت لوکس و رسمی بودن متمایل می‌شود، درصورتی‌ که هم‌نشینی بنفش با خاکستری از میزان شکوه و سنگینی این رنگ کم می کند و فضا را خودمانی و راحت‌تر می‌سازد.

رنگ سال ۲۰۱۸ با چه رنگ هایی هارمونی دارد؟

کامل کننده اصلی رنگ بنفش، رنگ زرد است که بدون تردید ترکیب این دو رنگ را در کنار هم زیاد دیده‌اید، اما اگر بخواهید این بار بی‌خیال زرد شوید، پیشنهاد ما به شما رنگ‌های سفید، آبی، نارنجی، صورتی، سبز و قهوه‌ای است. اگر سایه مناسبی از این رنگ‌ها انتخاب شوند، می‌توانند در کنار بنفش هیاهو کنند.

در رنگ امسال زیاده روی نکنید

رنگ بنفش آن هم از نوع فرابنفشش از آن گروه رنگ‌هایی است که افراط در استفاده از آن می‌تواند مغز شما را پس از مدتی منفجر کند. حتی در حالتی هم که عاشق این رنگ باشید به هیچگونه توصیه نمی‌کنم سرتاپای منزلتان را با این رنگ بپوشانید، چون تردید نکنید که پس از مدتی عشقتان به تنفر تبدیل می‌شود. برای رنگ دیوار می‌توانید آن را تنها برای یکی از دیوارها انتخاب نمایید. حتی برای پرده‌ها و مبلمان نیز تلاش کنید پارچه آنها را یکدست از این رنگ نگیرید و با پارچه‌های طرح دار یا رنگ‌های دیگر، آن را بشکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید