اخبار, دکوراسیون

بهترین چیدمان آشپزخانه

علم ارگونومی

هنگامی که قرارگیری و چیدن وسیله ها و کابینت ها در طراحی آشپزخانه به شکل صحیح انجام شده باشد، به هر وسیله ای که احتیاج داشته باشید به آسانی در اختیارتان قرار می گیرد. علم ارگونومی به بررسی و طراحی وسیله ها در سایز مناسب با بدن انسان و قابلیتهای آن می پردازد هنگامی که ارگونومی در چیدمان آشپزخانه وارد می شود، به وجود آوردن مسیر آسان برای رفت و آمد و جابجایی تمرکز می کند تا محیط آشپزی به کارآمدترین و راحت ترین فضا برای آشپزی شما تبدیل شود.

جهت طراحی آشپزخانه سایز و شکل آشپزخانه در برگزیدن ترکیب چیدمان تاثیر زیادی دارد اما محدودیتی به وجود نمی آورد. محیط آشپزخانه چه کم باشد و چه متوسط یا بزرگ، دکوراسیون ال شکل برای هر اسلوبی از چیدمان انتخاب مناسبی خواهد بود. فرم ال شکل به نوعی ای است که به آسانی قادرید احتیاجات خود را در محیط آشپزخانه مهیا کنید و محدودیتی برای نصب پنجره های بزرگ یا ولو سقف شیبدار نخواهید داشت.

دکوراسیون

از کمترین فضا بیشترین بهره را ببرید

در طراحی آشپزخانه کوچک فرم ال شکل مناسب است و موجب تمرکز برروی فضای نگهداری و وسایل برقی در ۲ ضلع محیط می شود. با این عمل مابقی ضلع ها آزاد و باز می شود و فضای کلی بزرگ تر به چشم می آید. مناسب تر است برای برگزیدن تلفیق رنگی به دنبال رنگهای روشن بروید تا محیط مورد استفاده خیلی متراکم به چشم نیاید. تلفیقی از کابینت و کشو برای چیدمان آشپزخانه محیط نگهداری خوبی را برای قرار گرفتن ظرف ها و قابلمه ها و مابقی وسیله های جانبی مهیا کند. قادرید از میوه های خشک شده و همچنین شیشه های ادویه جات به شکل تزیینی در آشپزخانه استفاده کنید.

طرح و رنگ

از کاربرد رنگ و طرحهای تیره در آشپزخانه نهراسید. رنگهای تیره قادر است محیط گرمی را جهت کار کردن در آشپزخانه برای شما به وجود آورد. از کابینت چوبی استفاده کنید و سبک روستیک را به آشپزخانه القا کنید. در سبک سنتی، چوبهای نقاشی شده را برای هارمونی با کابینت و دیوارها باستفاده می شوند. در سبک معاصر جهت نرم کردن لبه های تیز در طراحی مینیمال از این چوبها بهره بگیرید. رنگ خاکستری تیره زیبایی و پیچیدگی به محیط شما می بخشد.

محیط را صمیمی و گرم ایجاد کنید

چنانچه از لحاظ سایز در آشپزخانه معضلی ندارید، یک دکوراسیون L شکل باکابینت جزیره در میانه آشپزخانه قادر است یک محیط صمیمی جهت ناهارخوری خانواده یا صحبت با دوستان و صرف ۱ لیوان نوشیدنی ایجاد کند. مکان های مربوط به آشپزی را در کنار هم و در دکوراسیون به ال شکل قرار دهیدو مابقی محیط در دسترس خانواده قرار می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید