اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک

اولین برج تصفیه کننده هوا

برج پالایش کننده هوا

امروزه یکی از معضلاتی که در تمامی جهان مورد مورد توجه خاصی قرار دارد و باعث ایجاد تاثیرات مخرب و بیماری های متعدد در انسان ها میشود، آلودگی هوا میباشد.یکی از کشورهایی که حرف اول را در پیشرفت تکنولورژی میزند کشور چین است که در این رابطه هم از دیگر کشورها عقب نمانده است.

اولین برج تصفیه کننده هوا

چین برای اولین بار موفق به ساختن برجی شده است که وظیفه تصفیه هوا را بر عهده دارد.این برج در ارتفاع ۱۰۰ متری طراحی شده است و تا محدوده ۱۰ کیلومتری از خود را تصفیه کرده و  توانایی تصفیه‌ی ۱۰ میلیون متر مکعب هوا را نیز دارد به بهبود هوای موجود در آن منطقه کمک شایانی نماید.این برج در تاریخ اردیبهشت ماه ۹۴ ساخته شد و حدود یک سال و هشت ماه هم به صورت آزمایشی مورد استفاده قرار گرفت.

این برج مساحتی معادل ۲۵۸۰ متر مربع از پایتخت ایالت شاآنشی را به تسخیر خود در آورده است و یک سیستم تصفیه‌ی بزرگ خورشیدی است که هوای کثیف را از طریق گلخانه‌هایی که در مرکزش تعبیه شده است، به سمت خودش میکشد و بعد از تصفیه کردن آنها را به محیط زیست باز می‌گرداند.این گلخانه ها حدودا به اندازه نصف یک زمین فوتبال هستند و ذراتی مثل اکسید نیتروژن، دی اکسید نیتروژن و اکسید سولفور را تصفیه میکنند.

همچنین در اطراف این برج بیشتر از ۱۰ سیستم سنجش کیفیت هوا تعبیه شده است تا درصد کیفیت هوا را بسنجد و آن را در حد مناسب نگه دارد.

این برج میتواند تا مقدار ۱۵% از ذرات آلوده موجود در هوا را تصفیه کرده و از بین ببرد.

رساکالا نیز با ارائه بهترین محصولات میکوشد تا در حفظ محیط زیست تاثیر به سزایی داشته باشد.

برج تصفیه کننده

برج تصفیه کننده Smog Free Tower

در مهر ماه همان سال نیز برجی با همین عملکرد در پکن ساخته شد.آن برج ۷ متر ارتفاع دارد و در پارکی در پکن قرار گرفته است اما آن برج توانایی تصفیه ۳۰ متر مکعب از هوا در ساعت را داشت و متاسفانه از الکتریسته‌ ای استفاده میکرد که سوختن زغال آن را تهیه می‌کرد همین امر باعث شد که کارایی آن را کاهش دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید