اخبار, دکوراسیون

اتاق نوزاد خود را ایده آل کنید

دکور اتاق نوزاد

همواره در طراحی اتاق کودکان و به خصوص نوزادان عزیز خود باید علاوه بر زیبایی به ایجاد محیطی ایمن برای آن ها نیز توجه ویژه داشته باشیم.

بیشتر پدر و مادر ها هنگامی که متوجه میشوند فرزندی قرار است به خانواده آنها اضافه شود با شور و ذوق فراوان به فکر چگونگی چیدمان اتاق فرزند عزیز خود میپردازند و با انرژی فراوان در صدد طراحی محیطی آرام و زیبا هستند.همواره با به دنیا آمدن فرزند جدید در محیط منازل تغییراتی رخ میدهد و خانواده ها توجه خاصی به ایجاد فضای امن با دمای مناسب هستند.فضای اتاق نوزاد ما اولین مکانی است که فرزند عزیز ما در آن قرار میگیرد و باید محیطی مناسب جهت شکوفایی و رشد شخصیت فرزند دلبندمان باشد.ما در این مطلب شما را با مطرح کردن نکاتی جهت ایجاد محیطی زیبا و امن برای فرزندتان یاری میدهیم.

» نکات اصلی در طراحی اتاق نوزاد

میز تعویض لباس و پوشک نوزاد،تخت خواب نوزاد،یک صندلی راحتی برای پدر یا مادر و فضای مناسب و کافی برای نگهداری لوازمی مثل پوشک و … از نکات مهم در اتاق فرزندان ما هستند.در واقع باید علاوه بر طراحی مناسب و کاربردی این وسایل به زیبایی آنها نیز توجه کنید تا بتوانید علاوه بر ایجاد محیط مناسب،محیطی زیبا و دوست داشتنی برای فرزند دلبند و هچنین خودمان فراهم کنیم.

» نکات ایمنی در اتاق نوزاد

اول از همه شما باید به ایمن بودن محیط منزل به ویژه اتاق فرزندتان توجه داشته باشید تا همواره بتوانید به دور از استرس های احتمالی قرار گیرید.برای رعایت ایمنی باید به نکات زیر توجه کنید:

۱-حتما در اتاق فرزندتان پشه بند نصب کنید تا از احتمال سوزش و خارش حاصل از گزیدگی پشه جلوگیری کنید.

۲-برای اتاق تهویه مناسب در نظر بگیرید و تخت کودک را نیز در مقابل مجاورت باد قرار ندهید.

۳-یک ردیاب دود و منوکسیدکربن را در نزدیکی اتاق نوزاد فعال کنید.

۴-برای پریزهای برق منزل خود درپوش تهیه کنید.

۵-در هنگام خرید وسایل فرزند خود دقت داشته باشید لبه های آنها تیز نباشد. در صورت تیز بودن لبه ها، آن را با تکه ای از اسفنج یا ابر و با کمی چسب، به صورت کروی و منحنی دربیاورید.

۶-از نصب کردن پرده های بلند در اتاق کودک خود خودداری کنید زیرا ممکن است در هنگام چهار دست و پا راه رفتن زیر دست و پای فرزندتان گیر کند و کنده شود.

۷-از قرار گرفتن اشیای کوچک در اتاق فرزندتان خودداری کنید زیرا ممکن است آن را در دهان خود ببرند.

۸-برای پنجره اتاق فرزندتان حفاظ نصب کنید.

۹-اتاق را از وجود هرگونه آلودگی و گرد و خاک دور نگه دارید.

۱۰-دمای اتاق کودک را مناسب نگه دارید تا از بیمار شدن فرزندتان جلوگیری شود.

۱۱-چراغ های زمینی در اتاق کدک خود قرار ندهید چون ممکن است فرزندتان در هنگام چهار دست و پا راه رفتن به آن برخورد کند.

۱۲-رادیاتورهای اتاق را با پارچه و یا وششی مناسب پوشش دهید تا فرزندانتان در اثر برخورد با آن دچار سوختگی نشوند.

باید به این نکته توجه داشت که اجناس رساکالا نیز با در نظر گرفتن ایمنی برای کودکان شما دکور ایده آل را به شما ارائه میدهد.

اتاق کودک

» تخت نوزاد

حتماً تخت خواب نوزادتان را حفاظ دار خریداری نمایید و تخت به گونه ای باشد که فاصله بین نرده های حفاظ استاندارد و هچنین مقاوم باشد تا به راحتی به پایین کشیده نشود. ارتفاع حفاظ از تشک حداقل ۶۶ cm باشد تا از قد کودکتان بلند تر باشد.محل قرار گرفتن تخت نیز نزدیک پنجره نباشد تا کودک دچار آفتاب سوختگی شود.توجه داشته باشید که تخت دارای لبه تیز نباشد . تشک نیز کاملا در باکس تخت قرار گیرد.
در هنگام خرید میز  تعویض لباس بهتر است میزی با تعداد کشو های مناسب خریداری نمایید تا بتوانید در سنین بالاتر نیز از آن استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید