شیرآلات

تعمیرات ساده شیرآلات در منزل

تعمیرات لوازم

تعمیرات ساده لوازم در منزل:

یکی از راهکار های ساده برای ایجاد تغییر و تحول در منازل و ادارات شما تعمییرات تخصصی هستند.امروزه می توان با ارائه راهکار های مناسب و با کمی تجربه خودتان آن ها را به سادگی انجام دهید.برای مثال میتوانید به راحتی با دانستن چند نکته کوچک سرویس بهداشتی خود را به سادگی تعمیر کنید.

تعمیرات شیرآلات

 تعمیر کلیه شیرآلات منزل:

در ابتدا باید شیرآب مربوط به ورودی سیفون را ببندید و بعد از آن سیفون را به طور کاملا خالی کنید، یک ظرف را میتوانید زیر ورودی شیر آب به سیفون قرار دهید و با آچار فرانسه واشر و بست را باز کنید و آب اضافی موجود در آن را خالی شود. درب سیفون را بردارید و پمپ قدیمی را جدا کنید،برای این کار ابتدا باید پیچ زیر پمپ را شل کنید تا بتوانید کل پمپ را جدا کنید، دقت کنید که هنگام خرج کردن پمپ ممکن است مقداری آب هنوز در آن باشد. سپس پمپ جدید را طبق مراحل قبلی انجام دهید و آن را جایگزین کنید .توجه داشته باشید که از اتصالات و سفت شدن بست و واشر اطمینان حاصل نمایید

نکات ساده جهت تعویض شیر های جدید و تشخیص خرابی آن ها:
۱٫ابتدا فلکه آب را کاملا ببندید بعد از آن به کمک آچار لوله های ورودی آب گرم و سرد را از ورودی سینک و روشویی جدا کنید. میتوانید در زیر سینک ظرفی قرار دهید تا آب اضافی در آن بریزد. بعد از جدا کردن لوله ها، ورودی شیرهای آب که دقیقا در زیر سینک قرار دارد را به وسیله آچار جدا کنید. حالا می توانید شیرهای آب را کاملا از سطح سینک جدا کنید. اگر زیر شیر های آب زنگ زدگی و پوسیدگی و به طور کلی خرابی وجود دارد اول آن ها را ترمیم کنید . برای نصب شیرهای جدید همین مراحل را دوباره تکرار کنید. و در پایان کار قبل از باز کردن شیر فلکه اصلی، توجه داشته باشید که از اتصالات و سفت شدن بست و واشر ها اطمینان حاصل نمایید.

۲٫اگر شیر بسته باشد اما آب از آن چکه کند احتمالا مغزی شیر شما خراب‌ شده است

۳٫درصورتی‌ که شیر اهرمی شما خراب شود احتمالا باید قسمت کارتریج یا مغزی آن را تعویض کنید.

۴٫اگر علم شیر شما دچار مشکل شده است باید بدانید که علم شیر جزو قسمت‌ هایی است که در صورتی که خراب شود احتمال تعمیر آن وجود ندارد و حتما باید تعویض شود.

۵٫اگر شیر اهرمی شما هنگام باز و بسته شدن به سختی به چرخش در می آید احتمالا شیر آب شما رسوب گرفته است و باید به وسیله مواد رسوب گیر شیر را رسوب‌ گیری کنید.

۶٫اگر شیر آب شما زنگ زده است برای جلوگیری از خطرات احتمالی آن را حتما تعویض کنید و به طور کلی از خرید شیرآلات ایرانی به دلیل کیفیت پایین آن ها خودداری کنید و برای آرامش و اطمینان بیشتر محصولات دارای ضمانت را خریداری نمایید.برای مثال رساکالا با در اختیار گذاشتن شیر آلات با کیفیت و بادوام در خدمت مشتریان قرار دارد.

۷٫اگر شیر آلات شما چکه میکنند می توانید با چند روش ساده بدون تعویض آن از چکه کردن آن خلاص شوید.برای این امر میتوانید به راحتی فقط واشر شیرآلات خود را تعویض کنید.نکته دیگری که باعث زیبایی شیر آلات شما میشود رفع لکه های آهکی آب است که معمولا روی شیر آلات می ماند برای پاک کردن آن ها میتوانید به راحتی از لیمو کمک بگیرید.

شیرآلات

چگونه شیرآلات را تمیز کنیم؟

۱.مقداری سرکه سفید را با آب مخلوط کنید و داخل اسپری آبپاش بریزید و روی شیر آلات اسپری کنید و بگذارید به مدت ۱۰ دقیق روی آن ها بماند.

۲.میتوانید سینک را با استفاده از اسفنج و شیرآلات را با استفاده از مسواک پاک نمایید.

۳.سپس شیر آلات و سینک را با یک پارچه و یا اسفنج تمیز، خشک نمایید.

توجه داشته باشید که از پاک کننده های شیمیایی واسکاچ برای جلوگیری از آسیب دیدن شیرآلات خودداری کنید.

 

نکات ساده جهت رفع ترک دیوار :

ترک دیوار را در سرویس بهداشتی را میتوانید با سنگ به طور کامل بپوشانید.سنگ مورد مناسب برای حمام پوشش حمام است.

برای پوشاندن جای میخ روی دیوار می توانید از یک فرمول شگفت انگیز استفاده کنید.جهت این امر شما باید از یک خمیر دندان کاملا سفید تهیه نمایید و آن را روی جدار ها و ترک های دیوار مورد نظر بمالید و سپس قسمت های اضافه آن را پاک کنید.مشاهده میکنید که خمیر دندان در قسمت های فرو رفته باقی مانده و آن ها را پوشانده است.این نکته را هم نوجه داشته باشید که خمیر دندان کمی که در معرض هوا قرار می گیرد منقبض شده و حجمش کم می شود. پس لازم است در مراحل مختلف این کار را انجام دهید تا جای میخ روی دیوار به خوبی پوشانده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید