اتصالات, اخبار, لوله

تفاوت لوله دو جداره اسپیرال و کورتیوب در چیست؟

لوله دوجداره کاروگیت

تفاوت لوله دوجداره اسپیرال و کورتیوب و کاروگیت چیست؟

در این مطلب گروه رساکالا به معرفی تفاوت لوله های دوجداره پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال، کورتیوب و کاروگیت برای شما همراهان خواهد پرداخت.

هزینه تولید لوله دوجداره اسپیرال و کورتیوب

در لوله های دوجداره پلی اتیلن کورتیوب موضوع تامین فشار حلقوی مخزن از طریق تیوب بدون هسته ای که دور آن از جنس پلی پروپیلن چرخیده است تامین می گردد. به علت بی هسته بودن این تیوب هزینه تمام شده تولید در این روش پایین خواهد بود.

اما در لوله های پلی اتیلن دوجداره اسپیرال موضوع تامین فشار حلقوی و تنش در مقابل خاکی که روی لوله ریخته می شود به وسیله تیوبی که به صورت پر دور مخزن یا لوله چرخیده است تامین می گردد. در این لوله ها و مخازن قیمت تیوب به علت پر بودن تیوب از پلی اتیلن قیمت تمام شده تولید بالاتر می خواهد شد.

لوله کاروگیت

استحکام حلقوی

در بحث میزان مقاومت با مقایسه لوله های کورتیوب و اسپیرال متوجه خواهید شد که تفاوتی در بین این دو لوله از نظر میزان مقاومت در آنها وجود ندارد. اما لوله کاروگیت از نظر ساخت مخزن دارای فشار حلقوی کمتری در مقایسه با لوله های دوجداره دیگر می باشد.

لوله های کاروگیت را به صورت درون صاف تولید می نمایند. دلیل صاف تولید کردن این نوع لوله ها بهبود بخشیدن و افزایش سرعت انتقال فاضلاب می باشد. لوله کاروگیت فاضلابی را برخی از شرکتها با ترکیب بالای گرانول تولید می کنند که این موضوع باعث شکنندگی جوش لوله کاروگیت می گردد.

لوله های کاروگیت پلی اتیلن را به صورت دوجداره با مقاومت حلقوی ۱۶ و ۳۱.۵ و ۶۴ کیلو نیوتن بر متر مربع تولید می شوند. در شرایطی که لوله در عمق بیشتر از ۱.۵ متر دفن شود باید از لوله کاروگیت با مقاومت حلقوی بیشتر از ۱۶ کیلونیوتن استفاده نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید