اخبار, صنعت پلیمر, لوله

ابداع روشی برای تبدیل کارت PVC به لوله PVC

کارت بانک

بازیافت کارت های PVC به لوله های PVC

این یک نمونه عالی از تبدیل یک محصول پی وی سی با عمر کم مثل کارتهای هدیه و بازیافت آن به محصولی با طول عمر طولانی مثل لوله های پی وی سی می باشد.

کارت های PVC و بازیافت آنها

اغلب کارت های هدیه، اعتباری، عضویت، حمل و نقل عمومی و بلیط ها از پی وی سی که یک ماده قابل بازیافت است، تهیه و تولید شده است. البته گزینه های پلاستیکی و مقوایی نیز در دسترس هستند.

این نوع کارت های پی وی سی دارای محاسن فراوانی هستند که این مزایا شامل موارد زیر می باشد :

  1. نوارهای مغناطیسی حاوی اطلاعات و تراشه های هوشمند را حمل می کنند.
  2. دارای عمر مناسب و کافی هستند.
  3. به آسانی شکسته نمی شوند.
  4. امکان چاپ متن و تصاویر حرفه ای با کیفیت بالا برروی آنها وجود دارد.

این مزایا تغییرات کارت را به مدت طولانی حفظ می کند.

در U.K به تنهایی بازار کارت هدیه و کارت های pvc به ارزش ۵٫۶ میلیارد پوند در سال در حال افزایش است. حدود ۲ میلیارد کارت هر ساله ساخته می شود که برابر با ۲۵۰۰ تن PVC است. اما هنگامی که این کارت ها عمرشان پایان می یابد، چه اتفاقی برای این کارت ها می افتد؟ کارتها می توانند خم شوند، شکسته شوند و یا فقط تاریخ آنها انقضا شود.

لوله پی وی سی

تبدیل کردن کارت های PVC به لوله های PVC

با شناخت چالش های تخریب، یک آژانس بازاریابی دیجیتالی و سازنده کارت هدیه در U.K تصمیم گرفت تا یک طرح بازآوری و سیستم بازیافت تخصصی را به عنوان بخشی از نوآوری در تولید کارتهای هدیه سبز را بررسی کند.

تحقیقات اولیه در همکاری آژانس با فدراسیون پلاستیک بریتانیا (BPF) برای تست مفهوم بازیافت با یک آزمون کم حجم با استفاده از بدنه سیم کارتهای تلفن همراه انجام شد. این ماده به وسیله یک بازیافت کننده متخصص به کار گرفته شد.

بعد از اثبات موفقیت آمیز، یک آزمون برای کارت هدیه PVC در مقیاس بزرگتر برای تحقیق در مورد راه حل دفع سازگار با محیط زیست تنظیم شد. کارت های PVC برای ساخت لوله های آبیاری به گرانول تبدیل می شوند.

این طرح ضمن اینکه برای کارگرانی که مهارت پایینی دارند اشتغال زاست، ثابت کرده است که کارتهای فروشگاهی از پی وی سی می توانند با موفقیت بازیافت شوند و از دفن شدن ۱۰ تن پلاستیک جلوگیری به عمل آید. بعد از اثبات مفهوم، سرمایه گذاری در زیر ساخت گام بعدی است.

این طرح شامل کارت های PVC  فروشگاهی می باشد و می تواند انواع دیگر از کارت ها مثل کارتهای اعتباری و کارت های کلید هتل را در بربگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید