اتصالات, اخبار, پاشنده, لوله

سیستم مه پاش چیست و چه کاربردی دارد؟

سیستم مه پاش

سیستم مه پاش

سیستم مه پاش از یک شیلنگ با انعطاف و تعدادی نازل مه پاش تشکیل شده است، که به وسیله فشار آب ، جریان آب را به شکل پودر در می آورد. این پودر حالتی مشابه مه یا ابر ایجاد می کند و برای تامین رطوبت و همین طور کمک به تهویه مطبوع محیط، به کار می رود. سیستم های مه پاش در مکان هایی مانند مرغداری ها ، گلخانه ها ، سالن های رستوران، مکان ها تجمع افراد و… .کاربرد دارند.

مرغداری و مکانهای پرورش طیور

مرغداری ها به علت فضای زیادی که دارند در آنها کنترل دما و رطوبت بسیار مهم است. ماکیان و طیور پرورشی مثل مرغ های برقی، پرندگان حساسی هستند و در برابر تغییرات دما و رطوبت به شدت عکس العمل نشان دهند. در این فضا می توان به وسیله مه پاش به آسانی رطوبت و دمای فضا را کنترل کرد.

گلخانه ها

گلخانه ها که مکان هایی بسته، جهت پرورش گیاهان و میوه های خاصی می باشند. کنترل دما در گلخانه ها نیز به همین علت امری حائز اهمیت است و سرد یا گرم کردن آنها می تواند هزینه زیادی را در بر گیرد. استفاده از سیستم های مه پاش که هزینه کمی در بر دارند می تواند با تامین رطوبت کافی دمای این مکان ها را در حد مور نیاز نگه دارد. از جهت دیگر با ایجاد یک جریان کافی از هوا، رطوبت به سرما تبدیل می شود و نیاز به دستگاه های خنک کننده به حداقل می رسد.

مه پاش

رستوران ها و پیتزا فروشی ها

 در رستورانها و مکان های طبخ و تناول غذا به دلیل وجود حرارت و بوی غذا و همین طور تنفس افراد، بوی نامطبوعی در فضای به وجود می آید. سیستم های مه پاش برای اینگونه فضاها نیز مناسب است و می تواند این فضاها را تا حد مناسبی مرطوب و لطیف نگه دارد و همچنین با ایجاد ابری از گلاب، بوی بد سالن را از بین ببرد.

سالن های پرورش قارچ

 در سالن های پرورش قارچ به دلیل اینکه قارچ ها نیاز به آبیاری زیادی ندارند، می توان از این سیستم استفاده کرد. به وسیله سیتم مه پاش می توان آب مورد نیاز آنها را تامین کرد و از جهتی هم مکان کشت آنها را نیز مرطوب نگه داشت تا دمای محیط برای آنها کنترل شود.

محل تجمع افراد ، هیئت های عزاداری و سخنرانی

در مکانهای که افراد برای برنامه خاصی دور هم جمع می شوند، مانند مساجد یا تکیه ها یا مکانهایی که برای ایراد سخنرانی در نظر گرفته می شود، به خاطر دمای که از بدن و تنفس آنها منتشر می شود ، فضای آن محیط گرم و بد بو می شود. استفاده از سیستم های مه پاش در این فضا ها هم می تواند محیط را مطبوع کرده و دما را هم کاهش دهد.

گلاب پاشی و تهویه مطبوع

گلاب پاشی یکی ازروش هایی است که برای تغییر بوی بد محیط به خصوص در مکان های پر تجمع استفاده می شود. اگر این گلاب پاشی به شکل ابری و به صورت پودر انجام شود تاثیر بیشتری نیز خواهد داشت. سیستم های مه پاش می تواند این کار را به انجام برساند. تفاوت آن فقط این است که که به جای آب از گلاب برای مه پاشی استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید