اخبار, دکوراسیون

دکوراسیون اتاق مطالعه برای کنکوری های عزیز(بخش دوم)

دکوراسیون

اتاق مطالعه در محیط خانه

اگر در خانه خود اتاق اختصاصی برای درس خواندن فرزندتان ندارید هم می‌توانید قسمتی از فضای خانه را با شرایط ویژه مناسب مطالعه آماده کنید. البته این فضا به هیچ وجه نباید رو به تلویزیون باشد. در این صورت قسمتی از خانه را برای مطالعه و اختصاص به درس خواندن فرزندتان انتخاب کنید که رفت و آمد در آن قسمت کمتر بوده و فضایی نسبتا آرام دارد.

 

دکوراسیون

نورپردازی اتاق مطالعه

نور اتاق مطالعه کنکوری‌ها باید طبق نظر آن‌ها تنظیم شود. اما میزان نور یک حداقلی دارد که نباید از آن کمتر باشد. چون این امر باعث ایجاد خستگی در چشم شده و باعث می‌شود که تمرکز فرد از بین برود. باید در دکوراسیون اتاق مطالعه کنکوری‌ها یک نور عمومی وجود داشته باشد که می‌توان آن را با لامپ‌های سقفی یا چراغ مطالعه تامین کرد. چراغ مطالعه هم باید به گونه‌ای باشد که بتوان ارتفاع آن را تنظیم کرد تا بتواند همه سطحی که درگیر در مطالعه هستند را به خوبی پوشش داد.

نکات اصلی در چیدمان اتاق مطالعه کنکوری

در دکوراسیون اتاق مطالعه کنکوری باید به این نکته توجه کرد که این اتاق کاملا متفاوت با اتاق کار است، زیرا اتاق مطالعه باید مکانی راحت و ساکت باشد تا بتوان به راحتی و با آسایش در آن به مطالعه پرداخت. در دکوراسیون اتاق مطالعه کنکوری نیز هدف از طراحی اتاق، ساختن اتاقی مجلل و شیک نیست، این اتاق به نورپردازی مناسب بیشتر از هرچیز دیگری نیاز دارد. همچنین باید میز و صندلی مناسبی فراهم کرد و کتابخانه‌ای برای نگهداری کتاب‌ها در نظر گرفت. تمرکز باید در اتاق مطالعه ایجاد شود و برای این کار رنگ اتاق تاثیر بسزایی در این امر دارد. از رنگی باید استفاده شود که به فرد آرامش دهد. بهتر است مکانی که برای اتاق مطالعه کنکوری انتخاب می‌کنید، پنجره کافی برای وارد شدن هوای تازه داشته باشد تا فرد بتواند خستگی ذهنی و روانی خود را با استنشاق هوای تازه برطرف کند. در این اتاق بهترین گزینه این است که از کاشی و سرامیک برای کف اتاق استفاده کنید. چرا که این امر باعث ایجاد جلوه‌ای تمیز و پاکیزه در اتاق شده و به تمرکز بیشتر هم کمک می‌کند. اگر مقداری از وسایل فزرند کنکوری شما در جای دیگری از خانه است، تا حد امکان همه را به اتاق مطالعه او منتقل کنید تا تمرکز او در این رفت و آمدها برهم نخورد. همچنین توجه کنید در اتاق مطالعه بهتر است به هم ریختگی‌های ظاهری که می‌بینید را جمع‌آوری نکنید، چرا که شاید این به هم ریختگی‌ها برای فزرندتان یک نظم و ترتیب خاصی داشته باشد که تمیز کردن اتاق توسط شما تمرکز او را برهم بزند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “دکوراسیون اتاق مطالعه برای کنکوری های عزیز(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید