اخبار, دکوراسیون

چیدمان خانه دانشجویی

دکوراسیون

اگر امسال دانشگاه قبول شده اید و ورودی ترم بهمن هستید یا دانشجو هستید و می خواهید این ترم خانه دانشجویی بگیرید با ما در رساکالا همراه باشید! در این مطلب می خواهیم ببینیم برای یک آپارتمان دانشجویی نقلی زیبا خرید چه مبلمانی ضرورت دارد و خرید چه مبلمانی هزینه اضافی است.

دکوراسیون

لیست الزامات دکوراسیون اتاق خواب دانشجویی

اتاق خواب دوست داشتنی و زیبای خودتون رو بسازید. درست است که آپارتمان دانشجویی یک خانه کم هزینه محسوب می شود اما این دلیل خوبی برای توجه نکردن به دکوراسیون نیست. با تمام عجله و استرسی که دارید لحظه ای به اتاق خواب بروید( اگر یک سوییت دانشجویی اجاره کرده اید به قسمتی که برای خواب در نظر گرفته اید بروید) با دقت تمام زوایای فضا را ببینید و رنگ و ابعاد را یادداشت کنید حالا به بازار بروید و یک تخت خواب نسبتا ارزان تا متوسط بخرید اما یک تشک خوشخواب مرغوب تهیه کنید. در خرید تشک کمی ولخرجی کنید چون ارزش یک خواب راحت بیش تر از این هاست. به سراغ مارک هایی که تازه به بازار امده اند بروید. برند های تازه وارد جنس مرغوب را با قیمت کم تری ارایه می کنند.

این وسایل را به لیست اتاق خوابتان اضافه کنید

لامپ و لوستر: 

دانشجویان به دلیل دوری از خانواده و شهرشان ممکن است گاهی دستخوش افسردگی و ناراحتی های روحی شوند و اگر نورپردازی آپارتمان دانشجویی به درستی انجام نشده باشد و یا نورپردازی ضعیف باشد، ناراحتی و افسردگی را بیشتر می کند. امروزه در بازار لوستر و لامپ های متنوعی موجود است که می توانید با یک قیمت مناسب تهیه کنید.

بالش و کوسن:

بالش و کوسن هزینه ای ندارند اما در دکوراسیون اتاق خواب دانشجوییتان تاثیر زیادی دارند. رنگ را به همراه کوسن های ارزان قیمت به اتاق خوابتان بیاورید. یک کوسن ساده رنگی انتخاب کنید، قیمت این کوسن ها مناسب تر است. و اگر دستی در هنر دارید بهتر است خودتان برای داشتن یک دکوراسیون عالی دانشجویی دست به کار شوید.

ملحفه و روتختی:

ملحفه و روتختی را به میزان دو تا سه دست خریداری کنید. این تعداد مهم است چرا که در بسیاری از مواقع دانشجویان وقت شست و شوی ملحفه را پیدا نمی کنند. به همین تعداد، به حوله هم نیاز دارند. اما این تعداد را کجا ساماندهی کنید؟ نظم دهنده های داخل کمد و زیر تخت را فراموش نکنید لازم است یاد آوری کنم تختی تهیه کنید که زیرش بتوانید یک سری وسیله را بگذارید. در یک خانه دانشجویی همه چیز باید دم دست باشد.

لیست الزامات دکوراسیون نشیمن دانشجویی

نشیمن مانند اتاق خواب یا آشپزخانه نیست. برای چیدمان نشیمن خانه دانشجویی به کمی شکیبایی، دقت و البته پول بیش تری نیاز دارید. وسایل زیادی را باید تهیه کنید اما در این مطلب قصد داریم به شما وسایلی را معرفی کنیم که بتوانید با آن ها یک نشیمن زیباتر داشته باشید پس لیستتان را بیاورید.

مبلمان:

بهتر است یک دست مبلمان کم ارتفاع بخرید تا سقف بلند تر به نظر برسد و صاحب یک خانه دانشجویی نیمه مجلل باشید. رنگ را خاکستری روشن تهیه کنید تا در انتخاب باقی وسایل مشکلی برای هماهنگ سازی رنگ ها نداشته باشید.ب ا انتخاب یک مبلمان طوسی هر چند وقت یک بار می توانید با پرداخت هزینه ای کم اکسسوری ها را تغییر دهید و تنوع ایجاد کنید.

آثار هنری:

منظورمان استفاده از تابلو های گران قیمت نیست. حتما شما آثار هنری دارید که خودتان درستش کرده اید و به عنوان یادگاری نگهداریش می کنید پس همین ها را با خود ببرید و یا یک تابلو مینیمال کوچک و ارزان متناسب با رنگ مبلمان و دکوراسیونتان خریداری کنید.

میز غذاخوری:

یک خانه دانشجویی بیش تر از اینکه به یک میز نهارخوری نیاز داشته باشد به محلی برای غذا خوردن نیاز دارد. اگر عادت دارید روبه روی تلویزیون غذا بخورید بهتر است برای خودتان یک میز عسلی خریداری کنید تا با خیال راحت رو مبل بنشینید و برنامه مورد علاقه خود را ببینید ولی اگر علاقه مند هستید حتما روی میز غذا بخورید بهتر است چند صندلی اوپن برای آشپزخانه یا یک میز غذا خوری دونفری خریداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید