اتصالات, اخبار, لوله

پلی اتیلن فشار قوی

پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن فشار قوی چیست؟

لوله‌های پلی اتیلن تک جداره تماما لوله‌های فشار قوی هستند که اگرچه واژه فشار قوی واژه‌ای نامفهوم در لوله‌های پلی اتیلن می‌باشد. لوله‌های پلی اتیلن فشار قوی در نظر عموم به لوله‌هایی با ضخامت زیاد گفته می‌شود که این نظر با پیشرفت علم و نوآوری در زمینه مواد اولیه پلی اتیلن منسوخ گردیده است. این نوع لوله‌ها برای استفاده در فشارهای ۲ تا ۳۰ بار، مناسب میباشند.
لوله پلی اتیلن فشار قوی را میتوان از نظر افراد غیر حرفه‌ای و ناآشنا با لوله‌های پلی اتیلن و دیگر لوله‌های پلیمری تعریف کرد : لوله‌هایی که به منظور انتقال آب و فاضلاب به کار می روند، تحت فشار کاری زیاد کار می کنند و با نام “لوله های پلی اتیلن تحت فشار شناخته می شوند. سیستم های آبرسانی دربردارنده انتقال آب شرب شهری و روستایی، آبرسانی کشاورزی و انتقال فاضلاب شهری و صنعتی می شود.

لوله پلی اتیلن فشار قوی، از مواد پلیمری پلی اتیلن با گرید تجاری PE63 ،PE80 و PE100 تولید می شود. که به غیر از مواد پلی اتیلن گرید PE100، دیگر گریدهای پائین‌تر از رده خارج می‌باشند و تولید و استفاده از آنها صرفه اقتصادی ندارد و از کیفیت خوب و بالایی برخوردار نیستند و جهت کاربری‌های حساس مناسب نیستند.

خرید لوله پلی اتیلن فشار قوی از حساسیت زیادی برخوردار است و زمان خرید این نوع لوله بایستی جوانب احتیاط را رعایت نموده و از تولید کننده استانداردهای لازم را بگیرید.

پلی اتیلن

قیمت پلی اتیلن فشار قوی

قیمت لوله پلی اتیلن فشار قوی، به نوع ماده اولیه، کیفیت تولید، اندازه لوله، قطر و ضخامت آن وابسته است. لوله‌های پلی اتیلن انواع و اقسام متعددی دارند که جهت پروژه‌های متعدد مورد استفاده قرار می‌گیرند. لوله‌های پلی اتیلن را می‌توان در فشارهای کاری ۶ الی ۳۲ اتمسفر یه عنوان لوله پلی اتیلن فشار قوی در نظر گرفت.
قیمت لوله پلی اتیلن و لیست قیمت لوله پلی اتیلن بر طبق متر طول محاسبه می‌شود، برای کارخانه تفاوتی ندارد که شما چه لوله‌ای و در چه قطری خرید کرده‌اید بلکه مقدار مواد اولیه مصرف شده برای ساخت هر متر طول لوله پلی اتیلن مهم است .قیمت لوله پلی اتیلن و وزن آن رابطه مستقیم با فشار کاری آن لوله دارد, هرچه این فشار بالاتر باشد وزن و قیمت لوله بالاتر می‌رود. در خرید لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن، نوع و برند مواد اولیه مصرفی، تجهیزات کارخانه تولید کننده، اعتبار و شهرت کارخانه و استانداردها باید مورد توجه قرار گیرد.
لوله های پلی اتیلن از مواد پلی اتیلن تولید میشوند که قیمت این مواد در بورس و به وسیله ی پتروشیمی‌ها همیشه دارای تغییر می‌باشد و ثبات نسبی در قیمت لوله‌های پلی اتیلن وجود ندارد.

فرمول محاسبه قیمت لوله پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن حاصل ضرب وزن یک متر از آن سایز در قیمت هر کیلو مواد اولیه می‌باشد. البته قیمت بدست آمده قیمت خام می‌باشد و ضرایب تولید و هزینه‌های دیگر را نیز باید به آن اضافه نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید