اخبار, رباتیک, طراحی های برتر

ربات های پرسه زن

ربات

مقدمه

پیشرفت صنعت الکترونیک و ارائه خدمات از طریق تکنولوژی و کامپیوتر پدیده مدرنی است اخیرا توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. این روز ها ربات ها و گجت ها با زندگی همه انسان ها ادغام شده است. پیشرفت و تعامل این گجت ها با زندگی انسانی را مدیون علم الکترونیک می باشیم.

تعامل انسان ها با فناوری های جدید و تجارت الکترونیک در هم آمیخته شده است و به طور خلاصه زندگی بدون این فرآیند ها غیر ممکن شده است.

ربات

ربات های پرسه زن (Rovable) بر روی لباس

اگر بالا رفتن احتمالی حشرات ریز و خزنده از سر و بدنتان، شما را ناراحت می کند، پس حتما از تکنولوژی ربات پرسه زن (Rovable) هم خوشتان نخواهد آمد. اگر به جنگل یا کوه می روید که حشرات مزاحم در اطراف شما هستند می توانید از این تکنولوژی استفاده کنید. به تازگی دانشمندان دانشگاه MIT و استنفورد از رباتی پرسه زن (Rovable) رونمایی کرده اند که از لباس افراد بالا و پایین میرود.

عملکرد این ربات

این ربات کوچک، با گرفتن تکه ای از پارچه ی لباس فرد، با چرخ های خود در سطح لباس حرکت میکند. هر ربات پرسه زن (Rovable) تشکیل شده است از یک باتری، میکروکنترلر و ماژول بی سیم ارتباطات است. ماژول بی سیم اجازه ی ردیابی و مسیریابی ربات را فراهم می آورد. همچنین این ربات شامل سنسور واحد اندازه گیری اینرسی (IMU) بوده که شامل یک ژیروسکوپ و یک شتاب سنج است. این ربات با استفاده از تکنولوژی (IMU) و چرخ هایش، توانایی تشخیص محل خود بر روی لباس شخص را دارد.

در تست های آزمایشگاهی، با یک بار شارژِ باتری، این ربات قادر به چرخ زدن بر روی لباس فرد، به مدت ۴۵ دقیقه خواهد بود. با به اتمام رسیدن توسعه و پیشرفت این محصول، کاربردهایی مثل نمایش جواهرات و زیورآلات، سیستم بازخورد لمسی و نمایش متغیر های تغییر پذیر، برای ربات Rovables متصور شده است.

از Rovables به تازگی در نمایشگاه نرم افزار و فناوری رابط کاربری رونمایی شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید