اتصالات, اخبار, پمپ

استنلس استیل(بخش دوم)

فولاد ضدزنگ

گروه بندی و گریدهای استنلس استیل

از زمان اختراع و پیشرفت های نخست استنلس استیل، تعداد رده های استیل به سریعاً در حال اضافه شدن است و ۱۰۰ها تلفیق شیمیایی گوناگون در تمام دنیا استاندارد شده است. از آن جایی که ریز ساختارهای فولاد، خاصیتهای آن را مشخص می کند، استنلس استیل به شکل سنتی برطبق ساختمان هایشان گروهبندی گردیده اند. این مسئله، گروهبندی کلی از تلفیق و خاصیت های را ارائه می دهد.

پمپ

فولاد مارتنزیتی

آلیاژ ساده کروم با میزانی کربن تقریباً بالایی است. فولادهای سری چهارصد در سازمان آهن و فولاد امریکا موجود هستند. این فولاد حاوی استقامت متوسط در برابر خوردگی و استقامت همراه با سختی بسیاری است که از راه اعمال گرمایش بدست میآید. این نوع از فولادهای ضدزنگ حاوی جوشپذیری خفیف بوده و غیرمغناطیسی هستند.

فریتی

تلفیق ساده کروم با میزان اندکی از کربن هستند که در سازمان آهن و فولاد امریکا نیز موجود هستند. این فولاد ها با درنظر گرفتن میزان کروم، از استقامت متوسطی ​​تا حدزیادی دربرابر خوردگی برخوردارند. آن ها توانایی افزونی استحکام و یا سختیپذیری را نداشته و جوشپذیری خفیففی دارند(به غیر از اندازه های نازک). آن ها غیرمغناطیسی هستند.

آستنیتی

این فولادها در استاندارد سری ۳۰۰ و ۲۰۰ در سازمان آهن و فولاد امریکا نیز موجود هستند و حاوی نیکل با میزان اندک و یا خیلی کم کربن هستند. این ماده ها حاوی استقامت بالا درمقابل خوردگی و استقامت به اکسیداسیون با درجه گرمایشی بالا است. استقامت و سختی قادر است با کار سرد افزونی یابد. آن ها خاصیت برودتی بسیار خوبی دارند. آن ها غیر مغناطیسی هستند. در فولادهای سری ۲۰۰، منگنز تا اندازه ای جانشین نیکل شده است. این گروه، خاصیت های متشابهی با سری ۳۰۰ دارند، ولی استقامت در برابر خوردگی بالاتری دارند.

فولاد دوبلکس

این استیلها شامل نیکل اندکتر از آلیاژ آستنیتی است و مقدار کربن خیلی اندکی دارند. آن ها دارای یک ساختمان کریستال ۲تایی فریت و آستنیت هستند. این فولادهای بادوام در برابر فرسایش بسیار بالا، به خصوص در حفاری، فرسایش قسمت شکاف و شکستگی و تلاطم های فرسایش گفته شده را دارند. آن ها همین طور دارای استقامت بالا، جوشکاری بسیار خوب و مغناطیسی هستند.

جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید