اتصالات, اخبار, لوله

فرآیند تولید لوله اسپیرال(بخش دوم)

لوله

روش تولید لوله اسپیرال دو مرحله ای

تولید لوله ی اسپیرال دو مرحله ای مانند روش یک مرحله ای است، با این تفاوت که در این روش در حین شکل دهی ورق، درز به وسیله ی GMAW جوشکاری می شود.  این جوش پاس ریشه را تشکیل  می دهد. در مرحله های بعدی، درز از داخل و خارج چند دستگاه جوش زیر پودری پر می شود.

این فرایند چهار مرحلۀ اساسی دارد :آماده سازی ورق، شکل دهی ورق، جوش با GMAW و جوش زیرپودری داخلی و خارجی.
در روش دو مرحله ای علاوه بر راندمان تولید بالا ( به دلیل شکل دهی سریع)، یک مزیت تکنیکی به لحاظ جدا بودن مرحله ی شکل دهی و جوش نهایی از یکدیگر وجود دارد. در ایستگاه شکل دهی در حین شکل دهی پای ریشه با روش GMAW جوش داده می شود. سرعت این دستگاه با سیستم گاز محافظ گاز کربنیک در حدود ۱۲ متر بر دقیقه است. این جوش در موقعیت ساعت ۶ ایجاد می شود.

لوله

روند ساخت لوله های اسپیرال

دو خط تولید لوله فولادی به روش اسپیرال با فرآیند جوشکاری زیر پودری (به صورت اتوماتیک)، قابلیت تولید از قطر ۱۴ اینچ ( ۳۵۰ میلی متر ) تا ۳۲ اینچ (۸۱۰ میلی متر ) و ضخامت ۴ الی ۱۰ میلی متر با گرید های مختلف فولاد ( مطابق با درخواست مصرف کننده) و همین طور با توجه به برخورداری این مجموعه از کلیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز در روند کنترل کیفیت، توانمندی تولید مطابق با استاندارد های معتبر مانند ASTM  ،AWW C-200 ،DIN را دارا می باشد.

روند تولید

رول ورق به وسیله ی غلطک های مسطح کننده که در فاصله های معینی قرار گرفته اند به صورت صاف و مسطح در می آید. لبه های دو طرف ورق بعلت خرابی، له شدگی، ترک های نا خواسته در این بخش از خط تولید بریده شده و به صورت ضایعات فولادی از خط خارج می شود.

برای اطلاعات بیشتر به بخش دوم مراجعه کنید.

جهت دیدن محصولات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “فرآیند تولید لوله اسپیرال(بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید