اخبار, تکنولوژی هوشمند, طراحی های برتر

کاغذ دیجیتال سونی

کاغذ دیجیتال

سونی نسخه‌ کوچک‌تر کاغذ دیجیتال خود را معرفی کرد

سونی نسخه‌ی کوچک‌تر کاغذ دیجیتال غول‌پیکر خود را با نام DPT-CP1 و اندازه‌ی ۱۰.۳ اینچ ارائه کرد. کاربرد کاغذ دیجیتال سونی همان طور که کاملا از نامش مشخص است، یک ورقه‌ با جوهر الکترونیکی تک رنگ و بزرگ به اندازه‌ی یک کاغذ A4 و پشتیبانی از استایلوس برای نوشتن، پشتیبانی از فرمت PDF و سایر توانایی ها از این قبیل است.

کاغذ دیجیتال

مشخصات فنی کاغذ دیجیتالی سونی DPT-CP1

نقطه فروش نسخه قبلی این تبلت که با نام DPT-RP1 شناخته می شد را می توان در نام آن پیدا کرد: این وسیله هوشمند با بهره گیری از فناوری E Ink، اندازه ای یکسان با یک کاغذ A4 دارد و ضمن پشتیبانی از قلم هوشمند، از آن می توان برای ایجاد اسناد مختلف، مطالعه فایل های PDF و کارهای متنوع دیگر استفاده کرد. حالا نسخه جدید این محصول محبوب با اندازه کوچکتر و یکسان با یک کاغذ A5 طراحی و معرفی شده است.

اکنون سونی نسخه‌ی جدید این محصول را ارائه کرده است، کاغذ دیجیتال DPT-CP1، دقیقا خصوصیات های نسخه‌ی قبلی را با اندازه‌ی کوچک‌تر ۱۰.۳ اینچی و در اندازه‌‌ی مشابه برگه‌ی A5 ارائه می‌دهد، این محصول رزولوشن تصویری معادل ۱۴۰۴×۱۸۷۲ با چگالی ۲۲۴ dpi دارد و از ۱۶ سطح رنگ خاکستری پشتیبانی می‌کند.

کاغذ دیجیتال DPT-CP1 حافظه‌ی داخلی ۱۶ گیگابایت برای ذخیره‌ی فایل‌های PDF دارد و می‌تواند آن را به وسیله ی نرم افزار مربوطه دستگاه‌های اندروید، IOS، ویندوز و مک به اشتراک بگذارد. این تبلت جدید هم اندازه یک کاغذ A5 بوده و با یک بار شارژ، یک ماه دوام می آورد. این وسیله ضخامت ۵.۹ میلی‌متری و وزنی در حدود نیم پوند (۲۲۷ گرم) دارد و شرکت سونی ادعا می‌کند فقط با یک بار شارژ، در حدود یک ماه کارایی خواهد داشت.

قیمت این محصول

همانند مدل بزرگ‌تر یعنی DPT-RP1، این محصول هم صرفا تنها جهت عرضه در بازار ژاپن ساخته شده است و به نظر نمی‌رسد برنامه‌ای برای عرضه‌ی جهانی آن وجود داشته باشد. سونی قیمت نهایی را کمتر از ۷۰ هزار ین (حدود ۶۵۰ دلار) اعلام کرده که حدودا ۱۰۰ دلار از مدل بزرگ‌تر ارزان‌تر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید