اخبار, تکنولوژی هوشمند

تقاطع عابر پیاده هوشمند برای امنیت بیشتر

تقاظع عابر پیاده هوشمند

خط عابر پیاده هوشمند

تکنولوژی هر روز در حال پیشرفت است که این امر باعث تغییرات زیادی در زندگی انسان ها می شود گاهی باعث دردسر و تنبلی گاهی هم باعث امنیت بیشتر افراد می شود و چه خوب است از این پیشرفت در جهت مثبت باشد و ما نیز باید با این تکنولوژی رو به رشد هر روز پیشرفت بیشتری در ضمینه های مختلف داشته باشیم.گذرگاه عابران پیاده یا خط کشی عابران یک محل تعیین شده برای عبور افراد پیاده از یک خیابان یا جاده یا هر نوع راه دیگر است. گذرگاه پیاده طوری طراحی می‌شود که عابران به صورت گروهی از آن محل از عرض یک خیابان عبور کنند و به راحتی توسط رانندگان دیده شوند.ولی چون در شهر های بزرگ به خاطر حجم بالای جمعیت موقع رد شدن از خط عابر پیاده به مشکل بر می خورند  و برای بالا رفتن امنیت عابرین پیاده در لندن خط عابر پیاده هوشمند اختراع شده و به این صورت است که در صورت اینکه تعداد افراد بیشتری بخواهند از خیابان عبور کنند قادر به عریض تر شدن خواهد بود و یک چراغ چشمک زن هشدار برای وسایل نقلیه روشن می شود.

 

خط عایر هوشمند

امنیت:

تقاطع هوشمند به رانندگان خودروها هشدار می دهد که عابر پیاده قصد عبور از خیابان را دارد و وقتی شرایط امن برای عابر پیاده به وجود آید اجازه عبور به عابر پیاده را میدهد.این آزمایش در جهان که باعث کاهش برخی از ۲۰ حوادث رانندگی در روز که در عبور از جاده ها رخ می دهد اولین بار در لندن انجام شده.که درخواست برای نصب این وسیله هوشمند بعد از آزمایش قرار گرفتن در لندن افزایش یافته است.

خط عابر پیاده هوشمند

امکانات این تکنولوژی:

۱-همچنین برای عادت های عجیب و غریب مدرن مثل استفاده از تلفن همراه در هنگام رد شدن از خیابان از رنگهای روشن برای جلب توجه و تمرکز روی مسیر پیشرو استفاده می کند.

عبور از خط عابر پیاده

۲-اگر عابر پیاده در نقطه کور باشد زمین اطراف عابر پیاده راشناسایی می کند تا از چشم راننده پنهان نماند.خط عابر هوشمند همچنین برای گروه های بزرگتر مانند بچه های مدرسه گسترش پیدا می کند.

شناسایی عابر پیاده

ویژگی های دیگر عبارتند از:

اگر کسی به طور ناگهانی بخواهد از جاده ها عبور کند مثل رد شدن ناگهانی کودکان از خیابان تنطیم اضطراری صورت می گیرد و جاده به رنگ قرمز در می آید.این تکنولوژی برای نابینایان و کودکان بسیار مفید واقع شده است.

برگرفته از :technology

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید