اخبار, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

گجت های خانه هوشمند

خانه‌ی هوشمند، عرصه نوینی است که کمپانی های متعددی در راه وارد شدن به آن هستند و دستاوردهای این قسمت هم هر روز در میان همگان جذاب تر می‌شوند. امسال کمپانی جنرال الکتریک را با معرفی از دستاوردهای خانه‌ی هوشمند نوین خود کولاکی به پا کرده است. دستاوردهایی مثل«C by GE» و «Sol lamp» جزء نمونه هایی است که در کنار مابقی دستاوردها نوین جنرال الکتریک، حیطه ی خانه‌های هوشمند را هدف قرار داده‌اند.

خانه هوشمند

چراغ سقفی با قابلیت های جذاب

چراغ سقفی نوین جنرال الکتریک، ابزاری هوشمند هست که قادرید از آن به جای اسپیکر هوشمند استفاده کرد. جنرال الکتریک به غیر از این ورژن بزرگتر برای بهبود روشنایی محیط های بزرگتر، ورژنی کوچکتر هم برای فضاهایی مثل آشپزخانه در نظر گرفته است.

این چراغ سقفی از فرمان های صوتی پشتیبانی می‌کند و به دستورات کاربر عکسالعمل نشان می‌دهد. به وسیله ی این چراغ قادر است مابقی گجتهای خانه‌ی هوشمند را هدایت و از توانایی های دیگر دستیار های صوتی بهره ببرد، اپل هوم‌کیت، گوگل اسیستنت و الکسا پلتفرم‌هایی هستند که این چراغ سقفی با آنها هماهنگ است. این گجت هوشمند قابلیت پخش موسیقی هم دارد. چراغ سقفی هوشمند جنرال الکتریک فقط در رنگ سفید وارد بازار می شود و همچنان بهای آن اظهار نشده است، خبرها بیانگر این هستند که این دستاورد شش ماه ثانویه سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه می شود.

کلید دیواری

کلید دیواری هوشمند این کمپانی مانند چراغ سقفی این کمپانی، توانایی کنترل نور محیط و بهره گیری از دستیارهای هوشمند است. این کمپانی همه ی فنآوری مورد احتیاج را در داخل خود کلید گنجانده است، به همین علت احتیاجی به متصل شدن به مرکز جداگانه‌ای برای عمل کردن به وظیفه اش را ندارد. این کلید به یک آنتن توکار برای ارتباطات تجهیز شده است که فعالیت آن به جای کلید در مکانهایی مثل مدرسه های قدیمی را امکانپذیر می کند. این کلید هوشمند به حسگرهای رطوبت سنج، حرکت‌سنج و دماسنج تجهیز شده است.

مطابق گفته این کمپانی، این کلید های هوشمند را می شود برای تنظیم نور هر چراغ که در منازل است، مورد استفاده قرار داد. همچنان اخباری درباره بهای این کلید اعلام نشده است، ولی احتمالا در شش ماه دوم سال وارد بازار می شود.

به روزرسانی محصولات

جنرال الکتریک دو دستاورد«Sol lamp» و «C by GE» را هم Updateکرده است. Sol Lamp در حال حاضر از سرویسهای شخص ثالت حمایت می‌کند و در آینده نه چندان دور در کانادا هم در اختیار مشتریان قرار خواهد بود. این گجت هوشمند برای لذت بردن از موسیقی و رادیو با اسپاتیفای و SiriusXM یکی شده است. این گجت در ضمن از تواناییESP آمازون پشتیبانی می کند، Sol Lamp با سازگاری با دیگر گجت هایی براساس الکسا در منزل، توانایی تشخیص مناسب ترین گجت برای دریافت دستورات کاربر را خواهد داشت.

خوشبختانه چراغ های «C by GE» مدرن از اپل هوم‌کیت پشتیبانی می کند. با افزودن این توانایی در ۳ ماهه‌ی نخست۲۰۱۸، شاهد نظارت روشنایی لامپهای «C-Sleep» و «C-life» با سیری خواهیم بود، در حال حاضر این عمل فقط با الکسا و گوگل اسیستنت انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید