اخبار, تجهیزات ساختمان, تجهیزات ساختمانی هوشمند, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

ساختمان سازی هوشمند

کمپانی Caterpillar

کمپانی Caterpillar در پروژه ی آجر گذاری رباتیک که با اسم Hadrian X معرفی می شود، ۲ میلیون دلار سرمایه گذاری کرده است. دنیا یک قدم دیگر به تکنولوژی ربات آجرگذار نزدیکتر شده است. این ربات قادر است پیکره یک ساختمان عظیم را در کمترین زمان یعنی سه روز آماده کند. طراحی و تولید این ربات کار کمپانی استرالیایی است و خبر رسیده است که شرکت Caterpillar  مبلغ ۲میلیون دلار به قسمت سریع سازی رباتیک کمپانی استرالیایی کمک کرده است.

رباتیک

پروژه Hadrian X

تکنولوژی لایه گذاری برق آسای دیوارهای آجری که اسم Hadrian X اسم گذاری شده است حاوی یک بازوی متحرک ۳۰متری است که به پیکره خودروی مخصوص وصل می گردد. طراحی این دستگاه به شیوه ای است که مدل ۳D CAD منزل داخل آن می گردد و در جوار آن آیین نامه های لازم به دستگاه داده می شود. بدین صورت ربات قادر است در هر ساعت هزار آجر را برش دهد و در مکان مناسب نصب کند. ربات جای اجزا و مولفه های ساختمان از جمله جای درب ها، پنجره ها، کانالها، لوله کشی ها و سیم کشی برق را درنظر قرار می دهد. لایه ی نازکی از ملات یا دیگر مواد اولیه ی چسبنده ی ساختمانی از طریق لوله به راس بازوی متحرک انتفال داده می شود و در سازه استفاده می شود.

در آینده ای نه چندان دور

این دستگاه هنگامی که معرفی شد توجه اغلب کمپانی های بزرگ ساختمانی و به خصوص کمپانی کترپیلار را به سمت خود جلب کرده و این کمپانی به از طریق یک تفاهم نامه با کمپانی Fastbrick  قرارداد همکاری بسته است. ۲ کمپانی در عرصه ی طراحی، تولید، فروش و خدمات این تکنولوژی آجرگذاری با همدیگر کار می کنند. هیئت مدیره ی نوین به دنبال مناسب ترین شیوه ها جهت وارد کردن هادریان به ساختمان سازی در کشورهای گوناگون است.

Caterpillar با سرمایه گذاری ۲ میلیون دلاری برروی این پروژه توافق کرده است و اظهار کرده که اگر سهامداران عمده ی شرکت همکار یعنی Fastbrick موافقت کنند حاضر است ۸میلیون دلار دیگر به این پروژه اختصاص دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید