اخبار, دکوراسیون

دکوراسیون پذیرایی کوچک ولی دلبازتر

دکوراسیون

در یک پذیرایی کوچک اصلی ترین کاری که بایستی انجام دهید این است که محیط را ازنظر بصری بزرگ‌تر جلوه دهید، یعنی زمانیکه در اتاق پذیرایی قرار می‌گیرید احساس شلوغی و آشفتگی به شما دست ندهد.

دکوراسیون

برقراری نظم

نکته بسیار مهم ایجاد نظم در پذیرایی است. به این معنا که علاوه بر قرار دادن هر چیز سر جای خودش، استفاده از لوازم اضافی و تزئینی را به کمترین حالت برسانید. در هنگام تردد نباید چیزی سر راه میهمان باشد. بایستی مسیر نشستن میهمان بر روی مبل به‌ راحتی صورت بگیرد و شما به راحتی از مهمانان عزیزتان پذیرایی را انجام کنید.

به نقش پرده را در پذیرایی کوچک دقت کنید

از انتخاب پرده‌های والان دار یا کناره دار پرهیز کنید. پرده‌ای ساده انتخاب کنید و بگذارید نور خورشید وارد اتاق شود. مناسب ترین جنس برای پرده، حریر یا تور است. نکته دیگر درباره پرده، ابعاد آن است. پرده را سرتاسری نصب کنید. یعنی تا جای ممکن است از فضای دیوار هم برای پرده استفاده کنید. این کار وسعت فضای اتاق را بزرگ‌تر می‌کند.

رنگبندی

از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های تیره یا تند محیط خانه شما را تنگ و خفه نشان می‌دهند. درصورتی‌ که علاقه دارید از رنگ‌های تیره استفاده کنید به شما توصیه می‌کنم از تنالیته های رنگی یک رنگ مورد علاقه‌تان استفاده کنید. همچنین برای نتیجه بهتر سقف را هم با روشن‌ترین تنالیته رنگی از همان رنگ انتخابی‌تان رنگ‌آمیزی کنید.

نورپردازی و استفاده از آینه

در فضاهای کوچک نور نقش بسیار مهمی دارد. مسلماً در فضایی مثل اتاق پذیرایی که شما میزبانی میهمان را بر عهده‌ دارید، یک نورپردازی خوب میزبانی شما را ایده آل می‌سازد. سعی کنید نخست از نور روز استفاده کامل را ببرید. پس از آن نوبه به کارگیری از نورهای مصنوعی است. نورهای ترکیبی سفید و آفتابی مناسب ترین گزینه‌ها هستند.

آینه به علت بازتاب نور در خودش برای محیط های کوچک کاربرد ویژه‌ای دارد. فقط توجه کنید آینه را درجایی قرار دهید که مبلمان و لوازم کمتری را در خودش نشان دهد تا موجب شلوغی نشود.

انتخاب مبلمان

مسلماً بایستی در فضاهای کوچک مبلمان با اندازه‌های کوچک را انتخاب کنید. درصورتی‌که نتوانستید مبلمان موردنظرتان را پیدا کنید آن را سفارش دهید. شاید به علت سفارشی بودن آن ناچار به پرداخت هزینه بیشتری شوید اما این هزینه در مقابل آرامشی که حاصل می‌شود ناچیز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید