اخبار, تکنولوژی هوشمند, رباتیک, طراحی های برتر

خواب آرام با Nokia sleep

حسگر خواب

سنسور خواب

کمپانی فنلاندی نوکیا که امتیاز قسمت ساخت گوشی را به HMD واگذار کرده است، با خرید کمپانی Withings در زمینه گجت‌های سلامتی فعالیت می کند. قسمت وسایل سلامتی نوکیا که ماحصل خرید کمپانی فرانسوی withings است کالاهای مدرن خود در نمایشگاه CES رونمایی کرده است. نخستین کالا، سنسور خواب Nokia sleep است. این حسگر به غیر از کنترل خواب، قابلیت استفاده از IFTTT اعمال مشخص شده‌ای را زمان ورود اشخاص به تخت‌خواب و بیرون رفتن از آن انجام دهد.

سنسور خواب

ارزش این محصول

ویتینگز در گذشته کالایی این گونه به اسم Withing Aura ساخته است. این کالا به غیر از سنسور کنترل خواب وسیله ی جانبی برای قرار گرفتن کنار تخت هم دارد که به آلارم و بلندگو تجهیز شده است. نوکیا این وسیله را کنار گذاشته و به این شیوه ارزش کالا را پایین آورده.

علاوه بر، این سنسور نوین به‌جای بهره بردن از بلوتوث با wifi کار می‌کند و قرار براین است در سه‌ ماهه‌ اول سال به ارزش ۱۰۰ دلار وارد بازار شود.

قابلیت ها

با قرار گرفتن این حسگر زیر تشک، قادر هستید چرخه‌ی خواب خود را در برنامه ی Nokia Health Mate نظارت کنید، نمودارهایی مثل مقدار خواب سبک، خواب عمیق و تحرک سریع چشم‌ و ولو خروپف شما قابل نظارت است.

ولی عالی ترین توانایی این وسیله همخوانی آن با IFTTT است. سرانجام این امکانپذیر است، که می‌توانید Nokia sleep را با دستگاه‌های دیگر ارتباط دهید. در این وضعیت به عنوان مثال، زمانی که صبح از تخت‌خواب بیرون می آیید، Nokia sleep قادر است به IFTTT بگوید که چراغ‌ را روشن کند، دمای خانه را بالا ببرد، پرده‌ها را کنار بزند و کارهایی از این قبیل را انجام دهد.

همچنین نوکیا یک Update برای Nokia Health در نظر دارد که پس از دریافت آن، رابطه بین سنسور گفته شده و وردست صوتی الکسا خواهد شد. در نتیجه توانایی دارد به طور مثال از اسپیکر تجهیز شده به الکسای خود در مورد کیفیت خوابتان سؤال بپرسد. این توانایی در حال حاضر در وهله تست است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید