اخبار, سرویس بهداشتی, شیرآلات

عملکرد شیرهای ویفری و مزایای آنها

شیر ویفری

»عملکرد شیرهای ویفری یا پروانه ای

این شیر برای نصب بین فلنج هایی مناسب است که سوراخکاری آنها مطابق استانداد DIN EN 1092_1 بوده و فشار کاری سیستم تا فشار ۱۶ bar یا ANSI CLASS_150 باشند . در شیرهای ویفری هنگامی که پروانه در موقعیت کاملا باز قرار میگیرد بهترین شرایط را جهت عبور جریان با کمترین افت فشار را فراهم می کند. لاستیک آببندی به شکل U داخل و دو طرف بدنه قرار میگیرد و قابل تعویض است و باعث آببندی مناسب در دو سمت پروانه می شود .

از این شیر به منظور قطع وصل یا کنترل جریان سیال استفاده می گردد. در شرایطی که سیال آب باشد تا دمای ۸۰ درجه سانتی گراد و سرعت عبوری حداکثر باشد می توانید از این شیرها استفاده نمایید .

این شیرها برای آب سرد ، آب گرم ، اسیدها و بازها و خطوط هوا و بسیاری دیگر از سیالات مناسب هستند.بنابراین برای جایگزین کردن آنها به جای شیرهای استیل و نیز بعضی از شیرها که به تعداد زیاد نیاز به تعویض قطعه یدکی دارند مورد مناسبی هستند.

شیر پروانه ای ویفری رساکالا برای موتورخانه های خانگی و صنعتی در سایزهای مختلف ارائه میگردد که این سایزها شامل ۲ اینچ به بالاد هستند و در خطوط آب گرم و سرد مناسب است و پیشنهاد ما برای خطوط آب گرم و سرد میباشند. برای خطوط آب گرم لاستیک شیرها از نوع EPDM توصیه میشود .

همچنین میتوانید از این شیرهای ویفری به جای شیرهای کشویی در موتورخانه ها استفاده نمایید تا باعث کاهش اندازه موتورخانه و کمتر شدن هزینه ها شوید.

شیر پروانه ای

» مزایای شیرهای ویفری یا پروانه ای

شیرهای ویفری برای قطع و وصل و کنترل جریان مناسب است.

شیر ویفری(پروانه ای) باعث افت فشار کمی میشوند.

شیرهای ویفری را میتوان در کلیه حالت های افقی،عمودی و یا مایل نصب کرد.

آببندی در ۲ سمت شیرهای ویفری اطمینان بخش است.

لاستیکی که در درون بدنه است به راحتی قابل استفاده است.

ضخامت کم شیر که مطابق با استاندارد ISO 5752  سری ۲۰ میباشد شیرهایی با وزن کم و ابعاد و ابعاد کوچک  بوجود آورده  که مشکلات  نصب  انبار داری و حمل و نقل را به حداقل  می رساند .

شما میتوانید برای انتخاب بهتر شرایط استفاده اعم از نوع فشار و دمای سیال را با کارشناسان رساکالا در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید